sadsad x
asdasd
13,89 TL
8,61 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
5,28 TL
Mantova'nın Cüceleri Hakkında Bilgiler
Türü: Masallar
Sayfa Sayısı: 28
ISBN: 9789750825996
Kapak: Ciltsiz
Gianni Rodari
Gianni Rodari
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mantova'nın Cüceleri Kısa Özet

  Yeter ki cesur ol!

  Mincio tepelerindeki Mantova`da, / Düklük Sarayı`nda / Yaşar büyük büyük beyler, / Tam beş yüz odada. // Altta oturur cüceler, / Öyle bir kattır ki burası, / Sanki tavan / Yere değer. // Kafese kapatılmış hayvanlar gibi / Tıkılmışlar oraya / Ve fena halde öfkeli hepsi / Cüce olarak doğduğuna.

  Dünyaca ünlü İtalyan yazar ve gazeteci Gianni Rodari (1920-1980) küçük yaşlardan itibaren edebiyata, yazmaya ve müziğe özel bir ilgi duydu. Öğrencilik yıllarında öğretmeni Nazerano Ferrari`nin, "İnsanlığın büyük insanlardan çok, iyi kalpli insanlara ihtiyacı var" cümlesinden dolayı, yazdığı kompozisyona en yüksek notu verdiği Rodari, hayatı boyunca "iyi bir insan" olmak için çalıştı. İkinci Dünya Savaşı yıllarında ülkesindeki faşizme karşı direniş mücadelesine katıldı. Savaş sonrası, önemli İtalyan gazetelerinde yöneticilik yaptı. 1950`den itibaren çocuklar için yazmaya başladı. 1970`te çocuk edebiyatı dalında verilen en saygın ödülü, Hans Christian Andersen Ödülü`nü alınca ünü dünya çapında perçinlendi.

  Rodari`nin kaderlerine başkaldıran ve özgürlüklerini elde etmek için mücadele eden cücelerin kendi güçlerini ve cesaretlerini keşfetmelerinin hikayesini anlattığı Mantova`nın Cüceleri kitabını Filiz Özdem çevirdi.

Mantova'nın Cüceleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.