sadsad x
asdasd

Maliyenin Üstadları

Tilki Kitap
55,00 TL
32,45 TL
%41 indirim
Kazancınız
:
22,55 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Maliyenin Üstadları Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 390
ISBN: 9786056314674
Kapak: Ciltsiz
Dursun Ali Yaz
Dursun Ali Yaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Maliyenin Üstadları Kısa Özet

  Yaşamak için entelektüel birikimin gerekmediği günümüzde, bireysel tecrübeleri sistematik bilgiye dönüştürüp, kuşaktan kuşağa aktarabilen toplumlar uygarlık çıtasını hızla ve güvenle yükseltmeye devam etmektedir. İşte bu evrensel deneyimleri paylaşmanın en doğal yolu olan hatırat yazımı; başlı başına özgün bir tarih, ortak bir akıl, imtiyazlı bir hazine, eşsiz bir ödül olması yanında, insan olduğumuzu hatırlatan kutsal öğretilerdir.

  Kamusal faaliyetleri nitelikli bir şekilde yapılabilmek adına zaman içerisinde pek çok teamül, gelenek ve kural geliştirilir. Kısaca ‘kurum hafızası’ denilen bu kümülatif birikimler zinciri, insanlık tarihini doğrudan etkileyecek kudrete sahiptir.

  Bu eserin amacı da; Hesap Uzmanları, Maliye Müfettişleri, Gelirler Kontrolörleri ve Vergi Denetmenleri adıyla bilinen Kalemiyye Ocaklarında, yüzyıllar boyunca damıtılarak devlet disipliniyle taçlanan ‘kadim mirası’ kamuoyuna kazandırmaktır.

  Bu mirasın medeniyetler üzerindeki belirleyici rolüne inanan yazar, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan bir süreçte, denetim elemanı kökenli 50 saygın üstadın kamu ve özel sektör anılarını bir araya getirmeyi başarmıştır. Bu kitaptaki her yaşanmışlık, Türk Devleti ve Maliye Teşkilatının kurumsal hafızasını temsil etmenin ötesinde, tek kelimeyle Sanattır…

Maliyenin Üstadları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.