sadsad x
asdasd

Magma Yeryüzü Dergisi Sayı: 31 Aralık 2017

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 162
ISBN 3990000048688
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
bkmkitap.com
Fiyatı
11,88 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Magma Yeryüzü Dergisi Sayı: 31 Aralık 2017 Kısa Özet

  Yeryüzü dergisi Magma, yeni sayısında dünyanın ilk filozoflarına ilham veren Ege kıyılarını kapağına taşıdı. Güneşle, Ege Denizi’nin mavisi ve Anadolu’nun harsını taşıyan nehirlerin berrak sularıyla yıkanan coğrafya... İnsan düşüncesinin büyüleyici yolculuğunun ilk duraklarından biriydi Ege kıyıları. Dünyayı akıl yoluyla anlamaya çalışan ilk filozofların yurduydu. Magma, doğa felsefesinin doğduğu coğrafyayı dolaştı; Efes’ten Miletos’a, Teos’tan Myndos’a Ege’nin antik mücevherlerindeki felsefi parıltıyı aradı.

  Everest Yolu
  Evrenin Tanrıçasıyla Karşılaşma
  Dünyanın çatısında iki hafta süren; dar patikaların orman yollarına, nehirlerin ovadaki çiçeklere, göğün mavisinin dağların zirvesine bağlandığı bir yürüyüş... Bu öyle bir rota ki doğanın o yüce ruhu yol boyunca beden buluyor. Dünyada binlerce kişi Everest’in 5.364 metredeki ana kamp alanına yürüyor; bu kutsal dağların avcunda, zirvelerin eteklerinde bambaşka bir âlemi keşfediyor.

  Yeldeğirmeni'nin Dönüşü
  Kültür merkezleri, duvar resimleri, sanatçıları, genç nüfusu bugünü; apartmanları, kilisesi, şirin sokakları dünü gösteriyor. Geçmiş ve bugün iç içe yaşıyor. Kadıköy’ün eski mahallelerinden Yeldeğirmeni, bir yandan bir yıkım ve yok oluşa direniyor, bir yandan da İstanbul’a özgü komşuluk ilişkilerinin sıcak sığınağı olmaya devam ediyor.

  Libourne/Fransa
  Şatolar, Masallar ve Oyunlar
  Fransa’nın Gironde bölgesinde Bordeaux’dan sonraki en önemli kenti sayılan Libourne, her yıl ağustos ayında çarpıcı bir hareketlilik yaşıyor. Sokaklar şenlik alanı oluyor, meydanlar sahne... Tiyatro oyunları, performanslar, dans gösterileri, konserler üç gün boyunca kentin tümünde sanat rüzgârları estiriyor.

  Kazbek’e Doğru
  Sisler dağıldığında Gürcistan topraklarında tüm heybetiyle yükselir Kazbek ve Kafkasların gövde gösterisi başlar... Dağcı Şafak Gökhan, zorlu zirve denemesini Magma’ya anlattı.

Magma Yeryüzü Dergisi Sayı: 31 Aralık 2017 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.