sadsad x
asdasd

Macellan’ın İzinde

Naviga Yayınları
60,00 TL
41,40 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
18,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Macellan’ın İzinde Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 444
ISBN: 9786056863165
Kapak: Ciltsiz
Hakan Öge
Hakan Öge
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Macellan’ın İzinde Kısa Özet

  İlk baskısı kısa sürede tükenen Macellan’ın İzinde’nin (Mardek’in seyir defteri) ikinci baskısıyla deniz kütüphanelerinde yerini aldı. Naviga Yayınları'nın Deniz Kitapları Serisi'nden çıkan Hakan Öge’nin hayallerinin yolculuğunu anlattığı bir seyir defteri.

  Diş hekimi, Türk doğa sporcusu, denizci ve fotoğrafçı Öge, uzun yıllar Atlas Dergisi'nde çalıştı. Öge çocukluk hayalini gerçekleştirmek için arkadaşına ait tersanede yaptığı Mardek adındaki yelkenli teknesiyle dünya turu yapmaya karar vererek 2 Mayıs 2004'te yola çıktı. Dünyanın en tehlikeli suları olarak kabul edilen Antarktika’dan önceki son kara parçası olan ıssız Los Estados Adası'na ulaşan Öge, böylece Horn Burnu'nu geçen ilk Türk denizci oldu. Yaklaşık üç yıl süren bu dünya turu, 2007'nin temmuz ayında sona erdi.

  En belalı sulardan geçerek yapılan bu maceralı seyahat Macellan’ın İzinde’nin ortaya çıkmasını sağladı. Üstelik Öge’nin dünya denizlerine açıldığı Türk bayraklı, Türk yapımı Mardek, böyle bir yolculuğa göre üretilmiş bir yelkenli de değildi...

  Hakan Öge, tek başına başladığı yolculuğu Atlas Okyanusu’nun ortasında bir deniz kızı gibi teknesine gelen Sophie ile birlikte tamamladı. Mardek’in seyir defterini yalnız bir deniz macerasını değil, engin denizlerde başlayan ve evlilikle noktalanan bir aşkın hikayesi olarak da okuyacaksınız.

  Üstelik, ikisi de profesyonel fotoğrafçı olan Sophie ve Hakan Öge çiftinin inanılmaz fotoğrafları eşliğinde...

Macellan’ın İzinde Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.