sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 394
ISBN 9789756751329
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
22,22 TL %15
bkmkitap.com
Fiyatı
18,89 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Macaron Kızı Kısa Özet

  Ege’nin kıyı kasabası Ayvalık’ta geçen etkileyici bir aşk romanı…

  Ayşın Ceyhan’ın kaleminden halk dilinde Macaron adı verilen Hayrettin Paşa Sokağı’nda yaşayan güzeller güzeli Selin’in hikâyesi anlatılmaktadır.

  Kökleri anne tarafından Midilli’ye, baba tarafından Girit’e uzanan bu genç kız, dededen kalma kâgir evlerini pansiyona çevirmiştir ve tüm ailenin geçimini sağlamaya çalışmaktadır.

  Zeytunizade Pansiyonu’na gelen konukları en iyi şekilde ağırlamaya çalışırken, bir yandan da onlara bölgenin kültürünü ve tarihini tanıtmayı kendisine görev edinmiştir.

  Yazar kitabında Mübadele hikâyelerine yer vererek Midilli ve Girit Göçmenlerinin yaşadığı zorlukları yansıtmıştır.

  Tam bir Ayvalık aşığı olan Selin, yaşıtı kızlara hiç benzemez. Özgür ruhludur, sadelikten yanadır, tam bir doğa tutkunudur. Sıradan bir hayatı reddederek, köklerine sımsıkı bağlı bir yaşam tarzını tercih etmektedir.

  Geçmişin yansımaları ve pansiyonun zorlu işleri arasında günlerini geçirirken, bir gün pansiyona İstanbullu genç bir adam gelir.

  Bu genç adamın gelişiyle Selin’in hayatı alt üst olur ve kendini büyük bir aşkın içinde bulur. O kararlı genç kız gitmiş, yerine duygularına söz geçiremeyen biri gelmiştir. Ayvalık’ın labirent sokaklarında yolunu kaybetmiş bir gezginden farkı kalmamıştır. Bakalım çıkış yolu bulabilecek midir?

  Ayşın Ceyhan bu kitabıyla; okuyuculara Ayvalık’ın tüm güzelliklerini derin bir aşk hikâyesi içerisinde sunarak şaşırtıcı bir yöntem kullanmıştır.

  Bir solukta okuyacağınız bu roman Kasım ayı itibariyle raflarda yerini alacaktır.

Macaron Kızı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.