sadsad x
asdasd
14,00
8,96
%36 indirim
Lübnan Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9789757105787
Boyut: 12 x 0
Kapak: Ciltsiz
Zahide Tuba Kor
Zahide Tuba Kor
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Lübnan Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Lübnan Kısa Özet

  Tarih boyunca istenmeyen dini grupların sığınağı olan ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Lübnan toprakları, son iki yüzyıldır iç savaşların gölgesinde. Bu topraklara göz diken yabancı güçler, etnik ve dini mücadelelerle Lübnan kazanının altına birbiri ardına odun atmakta, mücadeleyi kızıştırmakta..

  Bu yabancı güçler, kah 19 . yüzylılda Şark Meselesi'ni çözmeye gelen Fransa, İngiltere ve Rusya, kah iç savaş ile birlikte Suriye ve İsrail, kah son dönemde Büyük Ortadoğu Projesi'nin mimarı ABD ve ortağı AB. Odun atanlar değişiyor, kazan kaynamaya devam ediyor..

  Olan ise, Lübnan'a ve Lübnanlılara oluyor: hayatını kaybeden, yaralanan, sakatlanan ve yurdunu terk eden sayısız insan, milyarlarca dolar maddi zarar, ülke içinde güvensizliğin kin ve nefretin artması, siyasi istikrarsızlık, insan hakları ihlalleri, sonu gelmez dış müdahaleler...

  Bölgede taşların yerinden oynadığı son dönemde bu kitap, Lübnan'ın coğrafyası, nüfus yapısı, sosyo-ekonomik durumu, kültürel hayatı, tarihi, siyasi hayatı, insan hakları ve uluslararası politikadaki yeri hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.