sadsad x
asdasd
30,00 TL
23,10 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
6,90 TL
Lost ve Felsefe Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 333
ISBN: 9789753902519
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Lost ve Felsefe Kısa Özet

  Bir kere kayboldunuz mu, asla eskisi gibi olamazsınız. Televizyon dizileri kategorisinde gelmiş geçmiş en çok seyredilen dizilerden biri Lost. Peki her bir bölümü büyük tartışmalar yaratan ve takipçileri tarafından özel bir ilgiye mazhar olan bu dizinin sırrı ne? 815 numaralı uçuşta yer alanlar, uzak bir tropik adaya düştüğünde, kendilerini hem maddi hem de manevi anlamda büyük bir zorluğun içinde bulurlar.

  Kazazedeler her türlü tehlike karşısında birlik olmalıdır, ancak doğal durumun içine zorla itilmiş olan şık kıyafetli ve yanık tenli kahramanlarımız aslında kazadan çok önce kaybolduklarının farkına varırlar. Herkes kendi şeytanıyla boğuşarak kendisinin kayıp olduğunu fark edebilir. Locke, Rousseau, Hume. Tüm bu insanlar kim? Bazen diziyi izlemek için yüksek tahsile gerek varmış gibi hissediliyor. Ama buna ihtiyacımız yok.

  İhtiyacınız olan işte bu kitap. Belki hiç kimse kurtulamayacak, ama bu kitap sizi kurtarabilir. "Şunu kabul edelim, hepimiz kozmosun içinde kaybolmuş durumdayız. Daha doğduğumuz andan itibaren gezegene benzer kendi adalarımızın devam etmekte olan gizemlerinin içindeyiz. Her birimiz yanımızdakilerle paylaştığımız durum hakkında elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Lost ve Felsefe, böylesi dikkate değer bir TV dizisinin insan içinde bulunduğu durumu nasıl aydınlattığını göstermekte ve hepimizin cevabını aradığı en derin sorunları gözler önüne sermekte.

  Bu muhteşem kitabı okumak dizinin ve kendi hayatımızın derinliklerine girmemizi sağlayacak." -Tom Morris, Aristo General Motors`u Yönetseydi Adlı Çok Satan Kitabın Yazarı- "Televizyonunuzun kumandasında altyazı kısmının yanında bir de `Felsefi Çözümlemeler` ayar düğmesi olduğunu hayal edin. Lost ve Felsefe kitabı, kafanızda işleyen böyle bir ayar düğmesi işte. Bırakın televizyonu hayat bile bir daha eskisi gibi olmayacak.

  Onu işler hale getirin." -Deborah Brown, Queensland Üniversitesi- "İşte düşünen insanın, gözde TV dizisi Lost`un içinde yer alan felsefi alanlarda kullanması için bir kılavuz. Bu kitap sizleri adanın balta girmemiş felsefi ormanlarının derinliklerine götürecek."

  - Tory Brecht, Quad-City Times

Lost ve Felsefe Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.