13,89 TL
9,17 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
4,72 TL
Lobiler ve Ajanlar Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786059199933
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Yılmaz Polat
Yılmaz Polat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Lobiler ve Ajanlar Kısa Özet

  Polat; Amerika’da lobisiz tanıtmanın olmayacağı, az gelişmiş ya da geri bıraktırılmış ülke siyasetçilerinin bu büyük ve güçlü ülkede lobisiz bir yere varamayacağının kafalara sokulduğunu anlatıyor. Türk siyasetçilerin de bundan fazlasıyla nasibini aldığını ortaya koyuyor. Lobilerin nasıl reklam yaptıklarını, hükümetleri avlamak için hangi ilginç yöntemleri geliştirdiklerine ışık tutuyor. Polat, ABD lobicileri için, *Damara nerden gireceklerini iyi bilirler* diyor.

  Polat’ın kitabını okuduğunuzda, ‘Karanlıklar Prensi’ adıyla tanınan neo-con ideolog Richard Perle ve CIA üst düzey yöneticilerinden Graham Fuller gibi isimlerin Türk siyaseti ve siyasetçilerinin üzerinde, ülkenin kaderini etkileyecek ölçüde nasıl etkili olduklarını daha iyi anlayacaksınız.

  Türk kamuoyundan gizlenen bir çok olayı kitabında deşifre eden Polat; bazı lobi kuruluşlarının nasıl hem PKK’ya hem de Türk hükümetlerine (AKP’ye) çalıştığını, bu grift ilişkilerin nasıl oluştuğunu da gün ışığına çıkarıyor. Fethullah Gülen Cemaati’nin lobi faaliyetlerine ne kadar para akıtığını somut örnekleriyle yazan Polat, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ABD’ye yaptığı gizemli ziyaretleri, dağıttığı hediyelere kadar, ayrıntılarıyla sergiliyor. Lobi faaliyetlerindeki rüşvet olgusunu gözler önüne seriyor.

  Özetle bize *Washington’da hiç bir şeyin tesadüf * olmadığını gösteriyor.

 • 2. Hamur

Lobiler ve Ajanlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.