sadsad x
asdasd

Leküm Dinüküm Veliyedin (3.Cilt - 4. Cild)

Gece Kitaplığı
72,22 TL
54,17 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
18,06 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Leküm Dinüküm Veliyedin (3.Cilt - 4. Cild) Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 532
ISBN: 9786051803401
Kapak: Ciltsiz
Rıdvan Sadık
Rıdvan Sadık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Leküm Dinüküm Veliyedin (3.Cilt - 4. Cild) Kısa Özet

  Arı bal yapmam, güneş doğmam, gece kararmam, kış üşütmem, gündüz ışıtmam, koyun süt vermem, inek et vermem diyebilir mi ? Peki her şeyin hizmetine sunulduğu insan ona verilen akıl nimeti ile Rahman'ın halifeliği görevinden neden kaçar ? Neden yukarda saydıklarım ve bu konuda binlerce örnek verebileceğimiz Sünettullah'ta hiç bir varlık reddetme imkanına sahip değilken insan kendine sunulan bu "özgürce" seçim hakkını kendi aleyhine kullanmaktadır!

  12 yıllık birikim , 4 yıllık aktif çalışma, yüzlerce meal çalışması, onlarca tefsir, fıkıh ve akaid kitaplarının taraması sonucu otaya çıkan bu elinizdeki çalışma BİR fetva kitabı değildir ve hiçbir konuda hüküm vermek amacıyla ortaya konmamıştır.

  Aksine adı geçen kaynakların taranması sonucu bugünkü "geleneksel" İslam kavramı ile Rahman'ın kelamını karşılaştırmayı amaçlamakta ve bu amacından da yola çıkarak 75 ayette zikredilen, 700 e yakın ayette atıfta bulunulan ve insanı yeryüzünün halifesi kılan akıl nimetinin yerinde kullanılması için bugün müslümanlık iddiasında bulunan herkesi düşündürme gayesi gütmektedir.

  Zira iman bir iddiadır ve Rahman insanı iddiasından vuran mahir bir ustadır.

  Bu sayfalar ve ciltler dolusu çalışmanın her bir harfi Rahman'ın kelamı ile örtüştüğü sürece kesin doğruluk kazanır. Beşer olmamızdan kaynaklı tüm kusurlar şahsıma aittir. Buradan hareketle de tüm ciltlerde arz ettiğim konuların Rahman'ın kelamının süzgecinden geçirilmesi, çalışmadaki tüm satırların MUTLAK bir eleştiriel gözle okunması okuyucu ve takipçilerimin bu naciz eserden azani derecede faydalanmasını sağlayacaktır.

  Unutulmamalıdır ki;

  Toprağına göre yeşeren tohum gibi Kur'an-ı Mübin de Ebu Bekir'lerin yüreğinde bir başka, Ebu Cehil'lerin yüreğinde başka büyür.

  Faydalı olması dua ve temennisi ile...

  - Rıdvan Sadık

Leküm Dinüküm Veliyedin (3.Cilt - 4. Cild) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.