sadsad x
asdasd
5,56 TL
3,89 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
1,67 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kuzey Işığı Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 262
ISBN: 9799756544821
Kapak: Ciltsiz
A. J. Cronin
A. J. Cronin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kuzey Işığı Kısa Özet

  Bu bir savaşın romanı. Topla, tüfekle, askerlerle yapılan bir savaş değil; inançla inatla, kalemle, kağıtla yapılan bir savaş.

  Doğrular adına adalet adına, inançlar adına, şeref onur, haysiyet adına verilen bir savaş.

  Henry Page dedelerinden kalma Kuzey Işığrı gazetesinin sahibidir. Kasabalarında kurulma ihtimali olan bir fabrika yüzünden, birkaç para babası, gazeteyi satın almaya çatışırlar. Page'i parayla kandıramayınca, ona rakip bir gazete kurulur. Ve insafsız savaş başlar.

  Bir gazete, rakip gazeteyi alt etmek için neler yapabilir? Ne kadar alçalabilir? Kimleri yada neleri amaçlarına alet edebilir? Basın özgürlüğü adına, ne gibi felaketlere sebep olabilir? Hangi noktada sağlıklı rekabetten çıkılıp, özel hayata tecavüz başlar? Böyle bir savaş, nerede, nasıl biter?

  Bütün bu sorular, romanın sayfaları arasında hayat bulan karakterler ve olağanüstü bir kurgu içinde düğümleniyor ve cevaplanıyor. Bir medya savaşı, ancak bu kadar güzel ve etkileyici anlatılabilir.

  Oldukça farklı bir konuyu işleyen Cronin'in bu eseri, bir çok eleştirmen tarafından, gerek anlatımı, gerek karakterleri, gerekse kurgusu bakımından, son derece unutulmaz, sürükleyici ve mutlaka okunması gereken bir başyapıt olarak değerlendirilmiş, Cronin'in vermiş olduğu bütün eserlerin doruk noktası sayılmıştır.

   

Kuzey Işığı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.