sadsad x
asdasd

Kurumsal Yönetimin Yol Haritası

Yolda Kitap
23,15
13,66
%41 indirim
Kurumsal Yönetimin Yol Haritası Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786054776320
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Haldun Ersen
Haldun Ersen
Devamı
Kampanya

Kurumsal Yönetimin Yol Haritası Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kurumsal Yönetimin Yol Haritası Kısa Özet

    Küresel ekonomik kriz sonrası değişen süreç, kurumsal yönetime olan ihtiyacı beraberinde getirmektedir. Bu süreç, tüm kurumlara ürün ve hizmetlerinde farklılık yaratarak rekabet etmeleri gerektiğini göstermektedir. Kurumların *İnsan Faktörü*nü ön plana alarak hareket etmeleri, itibarları açısından başarılar getireceği gibi, müşterileri açısından ulusal ve uluslararası platformda değerleri daha da artacaktır. Ayrıca kurumların bu gelişen trendler çerçevesinde, insan kaynaklarının geliştirilmesine ve eğitimine olan ihtiyaçları daha da artacak, bu çerçevede, insana, bilgiye, çevreye ve müşteriye değer veren kurumların kazanacağı bir süreç bizleri beklemektedir.

    Kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde, değişim, performans hedefleri, küresel bir marka olma isteği, müşteri odaklılık, çevre odaklılık ve sürdürebilirlik, süreçlerin kalitesi, inovasyon, itibar yönetimi ve liderlik gibi kavramlar birer stratejik faktör haline gelecektir. Türkiye’nin uluslararası alandaki toplam rekabet gücünü arttırabilmesi için, kamu ve özel sektör bazındaki tüm kurumlar bünyesinde ve her alanda kurumsal gelişimi ve yönetimi ciddi bir revizyona tabi tutması gerekmektedir. Bu konu özellikle 2023 hedeflerini yakalamak isteyen ülkemiz ekonomisi için son derece önemlidir.

    Özel sektör üst ve orta düzey yöneticilerini, kamu kurumlarının üst ve orta düzey yöneticilerini, siyasi partileri, belediyeleri, spor kulüplerini, akademisyenleri, yönetim danışmanlarını, eğitimcileri ve konuyla ilişkili üniversite öğrencilerini ilgilendireceğini düşündüğümüz bu kitap, kurumsal yönetimi geliştirmek isteyen ve bu amaçla konuya ilgi duyanlara bir yol haritası göstermek amacıyla yazılmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.