sadsad x
asdasd

Kürt Tarihinde Garzan ve Pencinariler

İsmail Beşikçi Vakfı

Nezire Cibo

26,00 TL
24,70 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
1,30 TL
Kürt Tarihinde Garzan ve Pencinariler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786059073219
Kapak: Ciltsiz
Nezire Cibo
Nezire Cibo
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kürt Tarihinde Garzan ve Pencinariler Kısa Özet

    "Oysa toplum bir bütündür. Özelikle tarihi olay ve olgular bu bütünlük içinde ve olayların meydana geldiği dönemin şartları, değer yargıları göz önünde tutularak değerlendirmeyi gerektirir. Tarihi süreci sağlıklı anlamak için bu bir zorunluluktur. Bu anlamda aşiret ve aşiret tarihi genel olarak Kürt tarihinden ayrı tutulamaz, tutulmamalıdır."

    Aşiret olgusunun Kürt tarihinde ki rolü ve işlevinin çok büyük olduğu bir gerçektir. Aşiretlerin Kürt tarihinin belli dönemlerinde çok etkin oldukları ve Kürt tarihinin yazımında bunları görmezden gelmek pek mümkün değildir. Kürt ulusal tarihinin bir parçası olan aşiretlerin tek tek araştırılıp mikro ölçekte hikâyelerinin yazılması da alan araştırmalarıyla ve sözlü tarih çalışmalarıyla mümkün olmaktadır.

    Nezir Cibo`nun yazdığı elinizdeki kitap "Kürt Tarihinde Gerzan ve Pencinariler" Kuzey Kürdistan`ın Erzen Xerzan Garzan bölgesinde oynadığı roller, ihanetler, başkaldırılar Kürt ulusal mücadelesi çerçevesinde ele alınmıştır. Yazılı kaynaklar ve sözlü anlatımlarla zenginleştirilen kitap Kürdistan tarihinin karanlık sayfalarını aralamaya adaydır.

Kürt Tarihinde Garzan ve Pencinariler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.