sadsad x
asdasd
Kürt Meşhurları Tarihi Cilt 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 560
ISBN: 3990000084651
Kapak: Ciltsiz
Baba Merdux Ruhani
Baba Merdux Ruhani
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kürt Meşhurları Tarihi Cilt 1 Kısa Özet

  "Vatanseverlik ve memleket sevgisi, insan olmanın en öncül hasletlerinden olup çocuğun anneye olan gönül bağı misali bu aşk ve muhabbet: *Ana sütüyle içe işleyip ancak ölümle çıkar.* denmiştir. Zira öteden beri birçok millet ve kavim, kendi toprak ve kavimleri için tarih ve biyografi yazmışlardır. Özellikle İslam ülkelerinde, İslam medeniyetinin başlangıcından itibaren, diğer dini, ilmi ve edebi faaliyetlerin yanı sıra, İslam büyüklerinin tarihinin yazılıp telif edilmesi yaygınlaşmış ve her asırda bu mühim iş zamanın bir grup bilgin ve alimin ilgi odağı olmuştur. Böylelikle gelecek nesillerin bilgilenmesi için birçok değerli kitap hatıra kalmıştır.

  Dikkatli bir araştırmayla, her ülkenin büyüklerini ve bilginlerini tanıtan yüzlerce farklı biyografi kitabının olduğu görülecektir. Küçük büyük, önemli önemsiz birçok yerin şair ve meşhurlarının adı genel olan biyografi kitaplarında geçmiş ve özgeçmişlerinden kısaca da olsa söz edilmiştir.

  Bu arada, unutulmaya mahkum edilen ve kendisinden çok az bahsedilen tek yer Kürdistan ve Kürt memleketleri olmuştur.

  Allah’ım sadece senden medet diliyor, sadece senin huzurunda eğiliyorum, sadece sana dayanıyorum ve sadece senden yardım istiyorum. Hayır, üzere yardım eyle bize, kötülüğü ve zararlı olanı bizden uzaklaştır, şüphesiz sen dilediğini yapmaya muktedirsin, duaları sadece sen kabul edersin.

  Hakkın emriyle cihan var olduğunda
  Adem yaratılıp, ademizat doğduğunda
  Vatan sevgisi ve millet, kavim muhabbeti
  İnsanın özüne ödünç olarak yerleştirildi."

Kürt Meşhurları Tarihi Cilt 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.