sadsad x
asdasd

Küreselleşme Ekseninde İktidar ve İletişim

Literatürk Academia

Kolektif

80,00 TL
65,60 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
14,40 TL
Küreselleşme Ekseninde İktidar ve İletişim Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786053370505
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Küreselleşme Ekseninde İktidar ve İletişim Kısa Özet

    Küreselleşme, zaman-mekan ayrılığının ortadan kalkışını ifade ederken, bir yönüyle de iletişimdeki dönüşümleri açıklayan ve bir kalıba sığmayan bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmaktadır. Küreselleşme, iktidar kavramının da değişime sürüklendiği bir çerçeve çizmektedir.

    Disiplinler arası bir yönelime sahip bu derleme çalışma, küreselleşme, iktidar ve iletişim kavramlarının kesiştiği bir yapıya sahiptir. Bu açıdan, çalışma, özellikle iletişim bilimleri alanında sorgulayıcı bir yaklaşım getirmeyi amaç edinmektedir.

    Küreselleşmenin dönüştürdüğü sosyal, siyasal ve ekonomik yapıda, ağ toplumundaki iktidar-iletişim bağıntısını kurmada Foucault, Althusser, Gramsci, Chomsky, Bauman, Castells ve Harvey üzerine okumalar, geniş bir perspektif sağlamak açısından önemli görünmektedir. Bu eserdeki çalışmaların çoğunda adı geçen filozofların görüşlerinden yararlanıldığı görülmektedir. Çalışma bütüncül bir perspektiften okunduğunda, küreselleşme olgusunun iletişim dolayımındaki iktidar/güç savaşımlarına odaklandığı anlaşılabilir.

Küreselleşme Ekseninde İktidar ve İletişim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.