sadsad x
asdasd

Küresel Dünyada Milliyetçilik

İrfan Yayıncılık

Mithat Baydur

70,00 TL
45,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
24,50 TL
Küresel Dünyada Milliyetçilik Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 181
ISBN: 9789753710879
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2001
Mithat Baydur
Mithat Baydur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Küresel Dünyada Milliyetçilik Kısa Özet

  Artık ekonomilerin kaderini sermaye belirliyor ve sermaye sınır tanımıyor. Küreselleşme dediğimiz de bu. Küreselleşme olgusu kültür ve politika çerçevesinin dışında asıl ekonomide geçerli. Sermayenin tek ve küresel bir mantığı var ve buna da şimdilik herkes uymaya mecbur. Tüm ülkelerde amaç sermayeyi ürkütmemek ve ekonomilerini dünya ekonomisine entegre hale getirebilmek.

  Dünya küreselleşirken Milleyetçilik de şu talebe çözüm bulmalıdır: Yeni oluşan bir dünyaya anlam kazandırmak ve yıkılan toplumsal dengeler karşısında yeni bir kimlik bulmak.

  Bütünleşke; dil, eğitim ve iletişim düzeyinde gerçekleşecek, böyle ulustaki her ferde fırsat eşitliği sağlayacaktır. Bu yüzden hem eşitsiz gelişmeye karşı kalkınmacı, hem parçalamaya karşı bütünleşmeci hem de kutuplaştırmaya karşı sosyal adaletçi bir milliyetçilik projesi gündeme gelir.

  Bir toplum ulus olduğunu düşündüğü zaman ulus olma yolunda en önemli adımı atmış sayılır. Aynı şekilde bir uluslarüstü bilinç, özellikle iktisadi, sosyal ve teknolojik gelişmelerle desteklendiğinde ulusal farklılıkları aşabilir ve bir ulusun oluşturduğu biçimde oluşabilir.

 • 2. Hamur

Küresel Dünyada Milliyetçilik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.