sadsad x
asdasd

Kürdlerin Tarihi 1. Cilt (MÖ 1200 - MÖ 612)

İsmail Beşikçi Vakfı
35,00 TL
26,25 TL
%25 indirim
Kürdlerin Tarihi 1. Cilt (MÖ 1200 - MÖ 612) Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 656
ISBN: 9786059073165
Kapak: Ciltsiz
Bahoz Şavata
Bahoz Şavata
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kürdlerin Tarihi 1. Cilt (MÖ 1200 - MÖ 612) Kısa Özet

  İlk medeniyet Ön Asya’da Yukarı Fırat ve Dicle havzasında oluşur. Yukarı Mezopotamya uygarlığın gelişimi zamanla daha güneyde Tell-Halaf’a buradan Aşağı Mezopotamyaya Sümer’e ve Bereketli Hilalin güney ucu Mısır’da sürer. Uygarlığın Ön Asya merkezli gelişimi dünyanın Buzul Çağı sonrası yaşadığı iklimsel yaşam koşulları yüzündendir. MÖ 2000'ler sonrası

  Mezopotamya’ya batıdan ve doğudan Aryan, güneyden Sami toplulukların göçleri gelişir. Göçler sonrası yerel topluluklar ile göç ile gelen Sami, Kafkas ve Aryan halkların özellikle Zagros dağ silsilesinde ve aşağı Mezopotamya coğrafyasında melez kültürel etnik görünümleri oluşur.

  Akad sonrası 3. Ur (Guti) Sülalesi, Geç Asur ile gelişen *Asur Ticaret Kolonileri* ile oluşan melez medeniyetler tekrar Yukarı Fırat ve Dicle üzerinden, Doğu Akdeniz kıyılarından Antolia’ya, Avrupa’ya, Diyala ve Masala geçitlerinden İran platosuna, Sus üzerinden Hindistan’a uzanır.

  Ön Asyada MÖ 23. yüz yıl sonrası görülen Aryan toplulukların özellikle Yunanlıların ve Kürdlerin de ataları göç ettikleri Ön Asya topraklarında birçok siyasal oluşumun ve yeni uygarlıkların öncüleri oldular.

  Elinizdeki kitap, Sami, Kafkas ve Aryan bölge halklarının medeni ve siyasal serüvenini tarihi belgeler ile daha realist bir yüz ile size anlatmaya çalışmaktadır.

Kürdlerin Tarihi 1. Cilt (MÖ 1200 - MÖ 612) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.