sadsad x
asdasd

Kürdler ve Geleceğini Belirleme Hakkı

İsmail Beşikçi Vakfı

İsmail Beşikçi

36,00 TL
30,60 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
5,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kürdler ve Geleceğini Belirleme Hakkı Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlık ve Etnik Sorun Kitapları
Sayfa Sayısı: 424
ISBN: 9786059073394
Kapak: Ciltsiz
İsmail Beşikçi
İsmail Beşikçi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kürdler ve Geleceğini Belirleme Hakkı Kısa Özet

  değildir. ‘Ulusların Kendi Geleceklerini Tayin Hakkı’ söylemi çok daha doğrudur. Kader sözcüğü, bilinmeyen, ilahi bir gücü akla getirir. Kaderiniz, ilahi bir güç tarafından çizilmiştir ve bunu değiştiremezsiniz. ‘Kaderimiz alnımızda yazılı’, ‘Kaderimizde ne yazılmışsa onu yaşarız’.
  Kader, soyut bir kavramdır. Onu değiştiremezsiniz ve ona boyun eğmek, katlanmak durumundasınız. Gelecek kavramı ise böyle değildir. Gelecek daha somut bir kavramdır. İnsanlar, kendi geleceklerinin kendileri belirleyebilirler. Çalışarak ve iradelerini kullanarak, bugünkü olumsuz koşulları değiştirip daha olumlu bir gelecek kurabilirler. Çalışmak, iradesini kullanmak, insanın elindedir. Ama ilahi bir güç tarafından çizilen kaderini değiştirmek, insanın elinde değildir. Uluslar için de durum böyledir.*

  İsmail Beşikci’nin elinizdeki eseri; 1999-2013 tarihleri arasındaki yazılarını içeren *Rejimin Niteliği ve Kürtler*, *Devlet ve Kürtler*, 2013 tarihindeki yazılarını içeren *Uluslar arası Anti-Kürt Nizam ve Yüksek Kürt Bilinci* ve 2014-2016 yılları arasındaki yazılarını içeren *Barış, Yüzleşme Müzakere* kitabından sonra, 2016-2017 yılları arasında çeşitli gazete, internet siteleri ve konferanslardaki yazı ve sunumlarının toplanmasıyla oluşmuş *Kürdler ve Geleceğini Belirleme Hakkı* kitabıdır.
  İrdelenmesi ve kritik edilmesi dileğiyle…

Kürdler ve Geleceğini Belirleme Hakkı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.