sadsad x
asdasd
Kürdistan Tasavvuf Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 3990000087523
Kapak: Ciltsiz
Muhammed Rauf Tavakkoli
Muhammed Rauf Tavakkoli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kürdistan Tasavvuf Tarihi Kısa Özet

  Nakşibendi Mücedidi Abdullah bildirmektedir ki: Din ulemasının başkanı ve Hakk yolda giden talebelerin seçkini Mevlana Halid Nakşibendilik tarikatını kesbetmek için Kürdistan topraklarından kalkıp bu fakirin huzuruna geldi. Bir müddet halvette kalarak ezkar, fkar ve seyr-ü süluk ile uğraştı. Allah'a hamd olsun ki, Allah'ın inanetiyle ve yüce pirlerin dualarının yardımıyla tarikatın merdivenlerini geçiğ fenaya, bekaya ve vecde fayiz olmuşlardır. Hz. Muhammed (s.a.v.)'in tarikatının yolcusu olan salikin vicdanı üzerindeki ahlak, keyfiyet ve hal aleminin sırlı nurları onun içini aydınlatmış ve tarikatın kemaline erişmiştir.

  Böylece onu halife seçerek talebeleri eğitmersi için ona icazet verdik ve aynı zamanda Kadirilik, Çeştilik, Sühreverdilik ve Kubrevilik tarikatlarında onu mücaz ve me'zun kıldık.

  Bu tarikatın öngördüğü üzere, onun eli benim elimdir ve o benim sadık pirlerimden olup naibim ve haledimdirç Onun rızası benim rızam ve onun hilafı benim hilafımdır. Onu zikre devam etmek, sünnet-i seniyyeye bağlı kalıp ona uymak, reddedilen bid'atlerden sakınmak, sabretmek, tevekkül etmek, teslim olmak, rıza göstermek, tesfir ve hadis ilimleri üzerinde çalışmak, sufilere nasihat etmek ve talebelere yol gösteröek hususunda çalışmaya yetkili kıldık.

  Ey Allah'ım onu müttakiler için önder kıl. Güç ve kuvet yalnızca yüce Allah'ındır. Salat ve selem Hz. Muhammed'in aline ve ashabına olsun.

  Son Duamız, hamd alemlerin rabb'ı olan Allah'adır.

  Şah Abdullah-i Dehlevi'nin Mevlana Halid için yazdığı hilafetname.

Kürdistan Tasavvuf Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.