sadsad x
asdasd

Kur'an'da Peygamberimize Öğretilen Dualar

Gül Nesli Yayınları
12,04 TL
8,43 TL
%30 indirim
Kur'an'da Peygamberimize Öğretilen Dualar Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf - Mezhep - Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 334
ISBN: 9786058858671
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Tekin Kılınç
Tekin Kılınç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an'da Peygamberimize Öğretilen Dualar Kısa Özet

  Peygamber Efendimiz (s.a.v.) pek çok hadis-i şerifinde duanın önemine dikkat çekmiş ve hemen her vesileyi dua için bir fırsat olarak değerlendirmiş ve biz ümmetine en güzel dua örneklerini sunmuştur. Duanın önemine şu sözleriyle dikkat çekmiştir: "Dua mü'minin silahı, dinin direği, yer ve göklerin nurudur." "Dua ibadetin özüdür." "Allah (cc)'ın lütfü kereminden isteyin. Zira Allah kendisinden istenmekten hoşlanır."

  Gece-gündüz dua içinde bir ömür geçiren Resulullah (s.a.v.)'in hayatına baktığımızda, duanın onun hayatının her noktasına serpiştirilmiş olduğuna şahit oluyoruz. Dua, Efendimiz (s.a.v.)'in hayatında adeta bir yaşam tarzına dönüşmüştür.

  O (s.a.v.) yatarken, kalkarken, yemekten sonra, tuvalete girerken ve çıkarken, elbise giyerken ve çıkarırken, bineğe binerken, yolculuğa çıkarken, yolculuktan dönerken, hasta iken, sıhhatli iken, sevinçli iken ve üzüntülü iken, namaz içinde, namaz dışında, bir cenaze esnasında, yeni bir elbise giydiğinde, evden çıkarken, eve girerken, çarşıda pazarda vb. durumlarda hep dua okumuş, hayatının her anını Rabbimize (cc) yönelmeyle nurlandırmıştır.

  Bu çalışmamızda Efendimiz (s.a.v.)'in faziletini bildirdiği günlük hayatta okuyacağımız dualardan, Kur'an'da geçen dualardan ve Peygamber dualarından ve de İslam büyüklerinin dualarından örnekler bulacaksınız.

Kur'an'da Peygamberimize Öğretilen Dualar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.