sadsad x
asdasd

Kur'an'da İsimleri Geçen Peygamberler - Hayat Hikayeleri ve Mucizeleri

Gülhane Yayınları
15,00 TL
11,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Kur'an'da İsimleri Geçen Peygamberler - Hayat Hikayeleri ve Mucizeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi - Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 528
ISBN: 9786055914240
Kapak: Ciltsiz
Cahit Eriş
Cahit Eriş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an'da İsimleri Geçen Peygamberler - Hayat Hikayeleri ve Mucizeleri Kısa Özet

  Yüce Allah,emirlerini daima  O'nun gönderdiği ve adları Kur'an-ı Kerim'de geçen peygamberler eli ile kullarına büyük bir tevhiv mücadelesi sonucunda ulaştırmıştır. Kur'an'da isimleri geçmeyen peygamberleri bir tarafta bırakarak, isimleri geçenleri bu kitabımla adeta özetlemiş bulunmaktayım.

  Eğer rahmeti bol yüce rabbim, Kur'an'da ismi geçmeyen binlerce peygamberlerin adını bizlere bildirmiş olsa idi, onları da öğrenmek, hatta ezberlemek zorunda kalacaktık. İşte yüce rabbimiz, çok yüksek ve sınırsız merhameti ile bize bunları bildirmeyerek, büyük bir zorluktan kurtarmıştır.
  Buna rağmen Kur'an-ı Kerim'de isimleri geçen peygamberlerin,zamanlarının şartları içinde de olsa,verdikleri mücadeleeri, peygamber oldukları konusunda inanmayanlar tarafından mucize gösterilmesi beklendiğinde de, Yüce Allah onları mahcub etmeyerek, gerekli mucizenin gösterilmesi için yardımcı olmuştur.

  Aynı zamanda geçmiş peygamberin örnek olcak hayat tarzlarını, büyük sabır ve gayretlerini, günümüzün gençlerine, insanına ve gelecek nesillere de aktarmak gerekiyordu.

  İşte elinizdeki bu özet kitabımızda, düşüncelerimizi ve amacımızı sizlere aktarmış bulunuyoruz. Hayırlara vesile olur inşallah.

Kur'an'da İsimleri Geçen Peygamberler - Hayat Hikayeleri ve Mucizeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.