sadsad x
asdasd

Kur'an ve Sünnet'te Yeni Doğan Çocuklarla İlgili Hükümler

Neda Yayınları

Adil B. Abdullah

11,00 TL
7,70 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
3,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kur'an ve Sünnet'te Yeni Doğan Çocuklarla İlgili Hükümler Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 91
ISBN: 9786050680560
Kapak: Ciltsiz
Adil B. Abdullah
Adil B. Abdullah
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an ve Sünnet'te Yeni Doğan Çocuklarla İlgili Hükümler Kısa Özet

  Allah Teâl'â'nın insan üzerindeki nimetlerinden biri de onun sulbünden kendisine ibadet edecek ve kendisini zikredecek bir soy çıkarmasıdır. Bu hayatında da ölümünden sonra da onun için bir şeref olur. Zürriyeti onun mutluluk kaynağı olur. Gerek dünyası gerekse ahireti hususunda ona yardımcı olurlar. Ona dua etmeleri sebebiyle, o öldükten sonra bile faydaları ondan kesilmez.

  Müslümanın, çocuk dünyaya geldiği zaman yapmasının meşru kılındığı sünnetlere uyması da çocuk nimetinden dolayı Allah Teâlâ'ya karşı yerine getirilecek şükrün kapsamındadır.

  Bu konuda öz ve özet bir risâle önünde durmaktadır. Bu risâlede çocuk dünyaya geldikten sonraki ilk yedi günde yapılması meşrü kılınan hususlar anne-babalara öğütlenmektedir. Bununla birlikte risâledeki nafaka, emzirme ve hadâne gibi bazı meselelerin ilk yedi güne mahsus olmadığı, bundan daha fazla bir süreyi ilgilendirdiğini belirtmekte yarar vardır.

  Bu çalışmamı sadece kendi. vechi için yapılan çalışmalardan eylemesini ve Nebisi (sas)'in sünnetine uygun kılmasım Allah'tan niyaz ederim. Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. Rasulullah'a salât ve selâm olsun.

Kur'an ve Sünnet'te Yeni Doğan Çocuklarla İlgili Hükümler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.