Kategoriler x

Kırtasiye »

Hobi & Oyuncak »

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Psikolojik Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

KPSS Kitapları »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Kur’an Rehberliğinde Kendini Bilme Yolculuğu

27,80 TL
20,85 TL

Elinizdeki *Kur’an Rehberliğinde Kendini Bilme Yolculuğu* Töz’ün’ün 1994’de yazmaya başlayarak *Ben Kimim?* sorusuna cevap arayışının birinci eseri olmuştur.

Kendini tanı… Delfi’deki Apollo Tapınağında altın harflerle yazan Sokrates’in sözü…

Kendini tanıma yolunda bir rehber gereklidir ve Töz’ün için rehber Kur’an’dır. Töz’ün tüm önyargılardan ve dogmalardan kurtulmak için Önsöz’de şöyle diyor: *Başlarken… Neden yaşıyorum bu dünyada?* sorusuna kafamda son noktayı koymak istiyorum artık. Bu işin aslı astarı neyse öğrenmeli ve kendimi kurtarmalıyım. (…) Kendi kurtuluşum için beynimin zincirlerini koparıyorum, sıyrılıp atıyorum bir kenara dogmaları ve önyargılarımı…* *Yeniden doğuş yasası gerçek mi? Şeytan neden Âdem’e secde etmedi?* gibi soruların Töz’ünsel cevapları bu kitapta yer almaktadır… Okur da kendi cevaplarını kendi kendine verebilsin diye…

Bu kitap bir başlangıçtır. Bu kitabı *Kur’an Rehberliğinde Ezoterizm ve Mitoloji, Tekrar *Ben Kimim?* Sorusu Üzerine* isimli eser izleyecektir. Bu çalışmaların, bu fikirleri paylaşmaya ihtiyacı olan canlara ulaşması ve daha güzel paylaşımlarla devam edebilmek temennisiyle.