Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Kur'an-ı Kerimde İşitsel ve Görsel Zeka

90,00 TL
60,30 TL

İşitsel/Görsel zekâ *kelimelerle görmek* demektir. Anlamlı ses frekanslarının insan beyninde görsel resimlere, kavramlara dönüşmesidir.

İşitsel/görsel zekâ kavramı ele alındığında simgesel anlatımların, sembolizmin en yoğun işlendiği eserler binlerce yıllık kutsal metinler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilimsel araştırmalara göre dünyada en çok okunan ve derin içeriğinden dolayı üzerinde en çok araştırma yapılan kutsal kitap ise Kur’an-ı Kerim’dir.

Kur’an-ı Kerim vahiylerinin iç ya da dış ses frekanslarıyla insanoğluna duyurulmuş olduğunu biliyoruz. O hâlde işitsel görsel zekâyla ilgili bazı sorularımızın cevabını Kur’an-ı Kerim’de bulabilmeliyiz. Örneğin; ses etkisiyle oluşan vahiy kelimeleri, anlamlı varlığını görsel kavramlarla beynimizde nasıl tanımlatmaktadır? İşitsel ve görsel kavramların bilincimizde oluşturduğu ortak simgeler, hangi belirgin mantığı insanoğluna işaret etmektedir? Bu mantıksal hedefin binlerce yıldır sürekli olarak insanoğlunun beyninde/bilincinde gösterdiği görsel resimler neye benzemektedir?
Dünyada ilk defa ortaya çıkarılan bu keşifle gerçek maksadı anlayabilmek ve işitsel ve görsel zekâ sonuçlarıyla *ilahi vahyi bilincimizde görmek* mümkün olacak. Kutsal kitabımızın anlattığı tüm öykülerin, olayların, anlatımların görsel kavramlarının çizimlerini güçlü mantıksal bağlarıyla örgülenmiş olarak *göreceksiniz.*