sadsad x
asdasd
Kültür Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 239
ISBN: 9789755330228
Kapak: Ciltsiz
Raymond Williams
Raymond Williams
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kültür Kısa Özet

    Bugüne değin sosyologların üzerinde yeterince durmamasına karşın, günümüzde kültür canlı ve tartışmalı bir araştırma konusu olmuştur. Profesör Williams bu yoğun tartışma dönemini başlatan ilgi ve yöntemlerin birbirine yaklaşmasını betimlemekle bu tartışmaya canlandırıcı bir katkıda bulunmaktadır.

    Raymond Williams kitapta kültürel kurum ve formasyonların tarihsel sosyolojisinin ana hatlarını çiziyor; çoğu zaman geleneksel sosyolojik yöntem içinde kaybolan okullar ve akımların analizi sorununu tartışarak kendi kuramsal yönelimi olan kültürel materyalizmin bakış açısından kültürel üretim araçlarını betimliyor. Bunu sanat gibi toplumsal araçları nasıl bir özel çalışma alanı olarak tanımlayabiliriz sorusunun araştırması, tiyatro ile örneklenmiş bir formlar tartışması ve kültürel yeniden üretim ve yenilik fikrinin soruşturulması izliyor.

    Son bölümde ise entellektüel kavramının eleştirisine ve onunla yakından ilişkili olan kültür üreticileri kavramının sosyolojik analizine doğru genişleyen bir kültürel toplumsal örgütlenme analizi yapılmaktadır.

Kültür Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.