sadsad x
asdasd

Küçükler ve Büyükler için Piyano'da Bizden Ezgiler

Bemol Müzik Yayınları
23,15 TL
18,29 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
4,86 TL
Küçükler ve Büyükler için Piyano'da Bizden Ezgiler Hakkında Bilgiler
Türü: Nota Kitapları
Sayfa Sayısı: 55
ISBN: 9786054682270
Kapak: Ciltsiz
Ceylan Ünal Akbulut
Ceylan Ünal Akbulut
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Küçükler ve Büyükler için Piyano'da Bizden Ezgiler Kısa Özet

    İstanbul'da doğan Ceylan Ünal Akbulut İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü lise kısmını yarı zamanlı olarak bitirdi. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünden 1993 yılında "Fakülte Birinciliği" ile mezun oldu. Aynı Üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde "İkinci Viyana Klasikleri Olarak Anılan Bestecilerin Eserlerinin Eğitim Amaçlı Kullanabilirlikleri" isimli tez ile yüksek lisans programını pekiyi derece ile tamamladı. 1993-1996 yılları arasında Araştırma görevlisi olarak Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müzik Bölümünde çalıştı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik ileri Araştırmalar Merkezi tezsiz yüksek lisans programına kabul edildi. 2004 yılında aynı kurumun doktora programında eğitimine başladı. Bu kurumda eğitim gördüğü süre boyunca Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca ile piyano çalışmalarını sürdürdü. 2010 yılı haziran ayında "Arrangements of Selected Turkish Tunes For Early-Elementary Piano Education" isimli doktora tezini Prof. Cihat Aşkın danışmanlığında tamamladı.

    Piyano öğrencilerinden başlayarak öğrenim gördüğü ve çalıştığı tüm kurumlarda sınıf konserleri, solo resitaller ve oda müziği çalışmalarında bulundu. Müzik teorisi müzik tarihi ve piyano eserleri piyano eğitimi konularında seminerler vermiş, ulusal ve uluslar arası kongre, konferans ve sempozyumlarda bildiriler sunmuş, anaokul çocuklarına yönelik work-shop çalışması yapmıştır.

    2001 yılından beri ve halen Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümünde kadrolu öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2013 yılı itibarı ile Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümüne ücretli öğretim görevlisi olarak destek olmaktadır.

Küçükler ve Büyükler için Piyano'da Bizden Ezgiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.