sadsad x
asdasd

Kayısı Renkli Buluttan İnen Kadın

Eton Yayıncılık
18,52 TL
13,52 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kayısı Renkli Buluttan İnen Kadın Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786059210058
Kapak: Ciltsiz
Larisa N. Vasileva
Larisa N. Vasileva
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kayısı Renkli Buluttan İnen Kadın Kısa Özet

  Larisa Vasileva, Rusya'nın yaşayan en ünlü yazarıdır (Seksen üç yaşında).

  Sovyet dönemini, Perestroyka dönemini yaşamış şair-yazardır.

  Kremlin Kadınları kitabı dünya dillerine çevrilmiş ve o ülkelerde(Rusya, Amerika, İngiltere, Fransa, Japonya, İtalya, Estonya, Litvanya vd.) yayımlanmış, ilgiyle karşılanmıştır.

  Yazar kitapta Lenin İktidarından Gorbaçov İktidarına kadar olan dönemin önemli olaylarını SSCB Komünist Parti yönetici eşlerinin yaşadıklarıyla anlatmaktadır. Dünyanın en büyük sosyalist topluluğunu yöneten kişilerin eşlerinin öyküleriyle o dönemin gölgede kalmış ilişkilerini gün yüzüne çıkarmakta ve gözler önüne sermektedir.

  Eşitlik temelinde yönetmek iddiasında bulunan erkekler kadını, erkek iktidarına payanda olarak görmüşler, yönetim kademelerinde yükselme eğilimi içinde görülen kadınlar egemen erkeklerce budanmış, başlarına ilginç olaylar gelmiştir.

  Siyasi atmosfer hikaye edilirken öyküler akıcı, duru bir ifadeyle anlatılmaktadır. Okuyucu ilgisi, aynı zamanda şair olan yazarın akıcı ifadesiyle sürekli canlı tutulmaktadır.

  Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın, kitabın arka kapağında da yer alan, şu ifadesi bulunmaktadır: "Dünyanın en geniş coğrafyasında eski bir imparatorluğun yerini alan Sovyetler İktidarı, kaçınılmaz olarak sadece eski sınıflarla değil, kendi ülkesinin başkaldıran aydınları, orta sınıftan uzmanlar ve hatta Komünist Parti'nin bir kısım üyeleriyle zıt kutuplara düştü. Larisa Vasileva'nın kadın portrelerinde, bu geniş insan coğrafyasında yaşananları gözlemlemek mümkün oluyor."

Kayısı Renkli Buluttan İnen Kadın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.