sadsad x
asdasd

Kredi Görüşü - Teori ve Kanıtlar Üzerine Bir İnceleme

Doğu Kitabevi

M. Kutluğhan Savaş Ökte

32,00 TL
24,64 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
7,36 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kredi Görüşü - Teori ve Kanıtlar Üzerine Bir İnceleme Hakkında Bilgiler
Türü: Borsa ve Finans Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786052096291
Kapak: Ciltsiz
M. Kutluğhan Savaş Ökte
M. Kutluğhan Savaş Ökte
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kredi Görüşü - Teori ve Kanıtlar Üzerine Bir İnceleme Kısa Özet

    Para otoriteleri, para politikasının yürütülmesinde başarılı olmak için politika­larının ekonomi üzerindeki etkileri ve bu etkilerin zamanlaması açısından doğru değerlendirmelere sahip olmak zorundadır. Bu ise para politikasının hangi meka­nizmalar yoluyla ekonomiyi etkilediğinin anlaşılmasına bağlıdır. Para politika­sının ekonomiyi etkilediği kanallar konusunda birbirleriyle rekabet halinde olan görüşler vardır. Para politikasının para arzı yoluyla mı, yoksa kredi temin edilebi­lirliği yoluyla mı çalıştığı sorusu; para politikasının yürütülmesi konusunda farklı görüşlere yol açmaktadır.

    20. yüzyılın son çeyreğinde literatürde ve piyasa katılımcıları arasın­da farklı bir görüş ortaya çıkmıştır. Bu görüş; para stokunun ve faiz oranının finansal piyasalar ve reel kesim arasındaki bağları yeterince yansıtmadıklarını id­dia etmekte, kredilerin konjonktürdeki ve özellikle para politikasının etkilerinin reel ekonomiye aktarımındaki rolünü vurgulamaktadır.
    Bu kitap, literatürde kredi görüşü veya ödünç verme görüşü olarak geçen pa­rasal aktarma mekanizmasının teorik ve ampirik yönlerini incelemek üzere yazıl­mıştır.

Kredi Görüşü - Teori ve Kanıtlar Üzerine Bir İnceleme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.