sadsad x
asdasd

Kraliçeyi Kurtarmak (Ciltli Özel Baskı)

Günışığı Kitaplığı
27,78 TL
17,78 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kraliçeyi Kurtarmak (Ciltli Özel Baskı) Hakkında Bilgiler
Türü: Roman-Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 9786059952736
Kapak: Ciltli
Vladimir Tumanov
Vladimir Tumanov
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kraliçeyi Kurtarmak (Ciltli Özel Baskı) Kısa Özet

  Kim korkar matematikten!

  Rus asıllı Kanadalı profesör Vladimir Tumanov’un, oğluna matematiği sevdirmek için kaleme aldığı Kraliçeyi Kurtarmak adlı romanı, 100. baskıya ulaştı! Türkiye’de yüz binlerce okurun katıldığı macera, şimdi daha da heyecan verici. Çocukları soluksuz bir serüvene sürükleyen kitap, Günışığı Kitaplığı’nın 20. yılında, Sadi Güran’ın özgün desenleri ve yeni tasarımıyla renklendi. Kalın kapaklı, renkli özel baskısının yanı sıra, yeni desenlerin siyah-beyaz yer aldığı baskısıyla da okurlarına matematiğin eğlenceli dünyasını yansıtmaya devam ediyor.

  Matematikle arası iyi olmayan Aleks, yolda bulduğu ilginç kalemin matematik problemlerini çözdüğünü keşfeder. Sınavlardaki başarısının tam tadını çıkaracağı sırada, gizemli bir kitap onu da, yakın arkadaşlarını da sayılar dünyasında tehlikeli ve olağandışı bir maceraya sürükler. Kötü kalpli bir kralın esir aldığı Zümrüt Kraliçe’yi ve onun ülkesini kurtarmak için, üç arkadaşın tam 400 problemi çözmesi gerekmektedir. Ama nasıl?..

  Vladimir Tumanov, ilk kitabı Kraliçeyi Kurtarmak’ı neden yazdığını şöyle anlatıyor: *Oğlum Aleks okula başladığında matematik ona çok can sıkıcı geldi. Gerçekten de kitaplarının benim o yaşlarda okuduklarım kadar sıkıcı olduğunu fark edince, bir çare aradım. Nasıl nasıl derken, oğlumun fantastik kitaplardan çok hoşlanması bana ipucu verdi. Matematiği fantastik bir öyküyle bir araya getirerek, Aleks’e matematiğin de bir macera olabileceğini anlatmaya karar verdim. Kraliçeyi Kurtarmak işte böyle doğdu. Oğlum, bir kitabın başkarakteri olmaktan büyük heyecan duyarak, bulmacaları peş peşe çözdü. Matematiğe bakışının ciddi biçimde değiştiğini gözlemledim...*

   

Kraliçeyi Kurtarmak (Ciltli Özel Baskı) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.