Kosmos Resim Sanatında Uzaysal Boşluk

Gece Kitaplığı

Handan Özsırkıntı Kasap

31,85 TL
21,02 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
10,83 TL
Kosmos Resim Sanatında Uzaysal Boşluk Hakkında Bilgiler
Türü: Resim ve Heykel Kitapları
Sayfa Sayısı: 170
ISBN: 9786059867986
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Handan Özsırkıntı Kasap
Handan Özsırkıntı Kasap
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Kosmos Resim Sanatında Uzaysal Boşluk Kısa Özet

    "Uzaysal Boşluk" dünyanın evrende oluşum kıvılcımlarını göstermeden çok önce var olduğu düşünülüyor. Boşluk evrenin temelinde bizim hiç yadsıyamayacağız şekilde hep vardı ve varolmaya da devam edecektir. O sonsuzdur ve belki de yok olamayacak tek şeydir. Dünü ve yarını yoktur.

    Bu çalışma, dünyanın oluşum sürecinden bu yana insanoğlunun gökyüzüne olan merakı ve keşifleriyle başlayan bir dönemden, bunu sanat malzemesi olarak kullanmasına kadar giden bir süreci aktarmayı amaçlamaktadır. Boşluk, yaratıldığımız andan itibaren bizi hem içine çeker hem de ürkütür. Bizi hem görüntüsel olarak gezegen, yıldız, samanyolu, karadelik, nebula, nova vb. keşfi diyarlara çıkarmış, hem de anlatılmayan oraya aitlik hissiyle öte duygusunun içine çekmiştir. Evren akıl almaz büyüklüğüyle ve güzelliğiyle insanoğlunu derinden etkilemiştir.

    Bu çalışma üç bölümden oluşmaktadır. "Uzaysal Boşluk" başlığı altında ilk olarak evren, evrenin oluşumu, keşfi ve bilimsel gelişimi ele alınmıştır. İlk başlarda bu bilimsellik içerisinde dinsel inançların ön plana çıktığı ve hatta ilk astronomların din adamları olduğu görülmektedir. Dolayısıyla ilk örnek çalışmalar dinsel amaçlı mitolojik olaylardan etkilenilerek yapılmıştır.

  • 2. Hamur

Kosmos Resim Sanatında Uzaysal Boşluk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.