sadsad x
asdasd

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 28 Kasım- Aralık 2016

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 80
ISBN 3990000048470
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
10,00 TL %26
bkmkitap.com
Fiyatı
7,40 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 28 Kasım- Aralık 2016 Kısa Özet

  Dünya’yı sizin için Köşe bucak geziyoruz…

  Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 28. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.

  Ali Sami Palaz’ın kaleminden Hz. Mevlana Celaleddin Rumi’nin Afganistan Belh şehrinde ki doğduğu ev. Prof. Dr. Orhan Kural ın kaleminden Gobon. Mehpare Sözener’den keyifli bir Kenya yazısı. Dr. Yusuf sülükçü kaleminden Karlovy Vary,Sivas Ulu Camii,Salih Doğandan Panorama Feszty müzesi, Kavukçu ve kaval koleksiyoncusu. Daha da fazlası 28. sayımızda

  Köşe Bucak Dünya Dergisi

  Seyahat ve Kültür-Sanat

  Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya’ yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı *Mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın* denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz Seyyahların seyir defteri oldu.

  2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (Topaç,Terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe Bucak Dünya Dergisi, dünyaca ünlü Grammy ödüllü müzisyen Zakir Hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar Alberto Manguel ile söyleşiler  yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz. 

  Gidilmesi zor coğrafyalar (Bermuda, Kiripati Butan,Ushuaia) dergimizde yer aldı ve almaya devam edecek. Herkesin gittiği bildiği yerler ise farklı bakış açılarıyla dergimizde yer alıyor.
  Dergimiz Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından 2013 yılında *Yılın en iyi gezi dergisi* ödülünü aldı. Dergimizin Yayın danışmanlığını Prof.Dr Orhan Kural, Editörlüğünü ise Ali Sami Palaz,Derginin daimi yazarları arasında Mehpare Sözener, Benian Çulhaoğlu,Bülent İnanç, Salih Doğan,Yusuf Sülükçü bulunuyor.

Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 28 Kasım- Aralık 2016 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.