20,37 TL
14,46 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
5,91 TL
Komplolar Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Derin Siyaset ve Komplo Teori Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786050920901
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Doğan Gürpınar
Doğan Gürpınar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Komplolar Kitabı Kısa Özet

  Kızdıkça tüm dünyayı boynuzlarının üzerinde sarsan öküz masalına inandığı çocukluk çağlarını çoktan geride bırakmıştı insanlık. İnsanlığın büyüme çağında tarihi, olayları açıklayacak yasalar, neden sonuç ilişkileri vardı artık.Yine de altın çağlara, masumiyetini ve iyiliğini onaylatacağı karşıtlıklar dünyasına dönmek istiyordu. Görünmez düşmanların yok ettiği pembe panjurlu bir ülkede insanlar birbirlerine soruyorlardı: Ya hiçbir şey göründüğü gibi değilse?

  Doğan Gürpınar, komploların tarihini ve ideolojik kökenlerini incelediği çalışmasında, her şeyin aslında göründüğü gibi olduğu bir dünyanın kapılarını açıyor.

  Yazar hakkında:
  Doktorasını Sabancı Üniversitesi’nde tarih alanında Tanzimat Dönemi Osmanlı Hariciye Nezareti üzerine teziyle 2010’da tamamladı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü`nde yardımcı doçenttir. Yayımlanmış ikisi İngilizce (Ottoman Imperial Diplomacy, Ottoman/Turkish Visions of the Nation,1860-1950) ve üçü Türkçe (Ulusalcılık, Düne Veda: Türkiye’de Liberalizm ve Demokratlık (1980-2010), Türkiye’de Aydının Kısa Tarihi) olmak üzere yayımlanmış beş kitabı bulunmaktadır. Çalışma alanları Türkiye’de ideolojiler, milliyetçilik, tarihyazımıdır.

   

 • 2. Hamur

Komplolar Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.