sadsad x
asdasd
165,00 TL
140,25 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
24,75 TL
Kök Hücre Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 715
ISBN: 9786054649433
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: Kuşe
Basım Tarihi 2014
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kök Hücre Kısa Özet

  Kök Hücre. Biyolojisi, Türleri ve Tedavide Kullanımları - Kök hücrelerin temel özelliklerinin yanı sıra insan ve deney hayvanlarından elde edilen güncel verilerin özgün çizim ve fotoğraflarla aktarıldığı, yaşam bilimlerinde eğitim alan ve araştırma yapan mezuniyet öncesi ve sonrası bilim insanlarının hedef alınarak hazırlandığı, dilimizde bu kapsamda kaleme alınmış ilk başvuru kitabıdır.

   Kitabın kapsamlı içeriğinin yanı sıra çok sayıda yabancı terimin Türkçe’deki karşılığı anlam bütünlüğüne dikkat edilerek sunulmuştur.

   Bunların bir bölümü dilimize ilk kez çevrilmekte olup yazar Prof. Dr. Alp Can tarafından Türk Tıp/Biyoloji dağarına öneri niteliği taşımaktadır.

   Yazar, bu kitabın içeriğini yabancı dilde yazılmış her hangi bir kitabı örnek almadan, kendi bilgi birikimini ve oldukça karmaşık olan bu alanı anlama ve tanımlama sistematiğini göz önüne alarak Kısım ve Bölüm’ler biçiminde düzenlemiştir.

   Bunun sonucunda konu, 3 Kısım ve 19 Bölümde ele alınmış, 207 renkli, orijinal fotoğraf/şekil ve 81 orijinal tablo ile desteklenmiştir.

   Bunun ötesinde, kök hücre alanında sıkça kullanılan terimlerin ve tanımların dilimizdeki karşılıkları, uluslararası literatürde kullanılan İngilizce isimleriyle ve kısaltmalarıyla birlikte büyük bir liste olarak kitabın başında yer almaktadır.

   Kitabın sonunda da okuyucuların kaynak olarak kullanabileceği 5 önemli liste Ek olarak verilmiştir.

   Elinizdeki bu eserin eğitim etkinliklerinde bir başvuru kaynağı, günlük tartışmalar ve araştırmalarda da bir el kitabı olarak kullanılması öngörülmektedir.

 • Kuşe

Kök Hücre Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.