sadsad x
asdasd

Kitap-lık Sayı: 193 İki Aylık Edebiyat Dergisi Eylül - Ekim 2017

Yapı Kredi Yayınları - Dergi

Kolektif

14,85 TL
10,25 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
4,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle Tavsiye Et
Kitap-lık Sayı: 193 İki Aylık Edebiyat Dergisi Eylül - Ekim 2017 Hakkında Bilgiler
Türü: Periyodik Edebiyat Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 3990000089756
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tavsiye Et
 • Kitap-lık Sayı: 193 İki Aylık Edebiyat Dergisi Eylül - Ekim 2017 Kısa Özet

  Necatigil "Kitap-lık"ta

  Yapı Kredi Yayınları’nın iki aylık edebiyat dergisi "Kitap-lık"ın yeni sayısı Behçet Necatigil dosyasıyla açılıyor. Haydar Ergülen, Hüseyin Ferhad, Asuman Susam, Güneş Sezen, Tunç Tayanç, Yücel Demirel gibi imzalardan oluşan dosyada Necatigil şiiri, çevirileri ve doğum tarihi üstünde duruluyor.

  Yeni sayıda Nâzım Hikmet’in kitaplarında olmayan, "Yedigün" dergisinde çıkmış bir *Beyaz Güvercin* adlı öyküsü Necati Tonga’nın sunuşuyla gün ışığına çıkıyor. Mehmet Rifat ile Bernar Alluin *Roger Martin du Gard* üstüne, İshak Reyna *Ahmet Cemal* için yazmışlar.

  Nihat Ziyalan, Mehmet Mümtaz Tuzcu, Haydar Ergülen, Turgay Kantürk, Orhan Kâhyaoğlu, Osman Çakmakçı, Cevdet Karal, Elif Sofya, Melih Elhan, Anıl Cihan şiirleri; İlhan Durusel, Nuray Tekin, Alper Beşe, Önder Şit, Çiyil Kurtuluş öyküleri; Uğur Kökden, Turan Alptekin, Mustafa Ruhi Şirin, İlyaz Bingül, Yusuf Çağlar, Esra Yıldız, Deniz Özbeyli, Derya Derya Yılmaz, Seval Şahin yazıları ve Semih Gümüş söyleşisiyle "Kitap-lık"talar.

  "Kitap-lık" her mevsim iyi edebiyatın izinde.

  *Kitap-lık* her mevsim iyi edebiyatın izinde.

  "Kitap-lık", YKY’nin kitap tanıtım dergisi olarak Eylül 1993’te çıktı ve bir süre ücretsiz dağıtıldı. 1997’ye dek kitap tanıtma, eleştiri, deneme, inceleme, değini yazılarıyla kitap evreninde olup bitenleri yakından izledi.

  1998’den sonra mevsimlik (üç aylık), 2000’den sonra da iki aylık periyotla çıktı ve *ciddi*, *ağır* bir edebiyat dergisi kimliği kazandı. Yeryüzü yazınının tüm dillerine kendini açtı.

  2003’te içeriği ve tasarımı yenilenerek *aylık edebiyat dergisi* çizgisine oturdu. 2005’e dek ekler verdi, yurt genelinde gazete bayilerinde satıldı; bir ara tirajı on bini geçti. On yıl süren "YKY Şiir Yıllığı" armağanlarıyla 2000’li yılların şiir ortamını etkiledi.

  Eylül 2012’de, dergiciliği etkileyen yeni koşullar karşısında yeniden iki aylık periyoda döndü.

  2015’e gelindiğinde ise dergi yeniden tasarlanıp renkli baskıya geçerek daha canlı bir görüntüye büründü.

  "Kitap-lık" bugün artık içeriği ve biçimiyle, seçiciliği ve özeniyle, *iyi edebiyat okuru*nu gözeten tutarlı çizgisiyle etkisini, gücünü iyice duyurmuş bir dergi. Dosya ve Babil Kulesi gibi kalıcı bölümleriyle, şiir, öykü, deneme, eleştiri, inceleme, anı, günlük, gezi yazısı, mektup, söyleşi türlerine dengeli ve geniş bir biçimde yer vermesiyle, gelenekçi-yenilikçi, yerli-yabancı, doğulu-batılı, yaşlı-genç ayrımı yapmadan, derinlikli, doyurucu, kuşatıcı, özgürlükçü, özgünlükçü ve etkili olma çabalarıyla günümüz edebiyat dergiciliğine yön vermekte.

  "Kitap-lık", bütün kitapseverlerin ve edebiyat dostlarının dergisi olmayı sürdürüyor.

Kitap-lık Sayı: 193 İki Aylık Edebiyat Dergisi Eylül - Ekim 2017 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.