sadsad x
asdasd

Kitap-lık Sayı: 189 İki Aylık Edebiyat Dergisi Ocak - Şubat 2017

Yapı Kredi Yayınları - Dergi

Kolektif

14,85 TL
10,25 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
4,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kitap-lık Sayı: 189 İki Aylık Edebiyat Dergisi Ocak - Şubat 2017 Hakkında Bilgiler
Türü: Periyodik Edebiyat Kitapları
Sayfa Sayısı: 186
ISBN: 3990000085541
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kitap-lık Sayı: 189 İki Aylık Edebiyat Dergisi Ocak - Şubat 2017 Kısa Özet

  Furuğ’un şiiri ve aşkı

  Yapı Kredi Yayınları’nın iki aylık edebiyat dergisi Kitap-lık’ın yeni sayısının kapak konusu Furuğ. Modern İran şiirinin efsane şairinin yaşamöyküsü ve yeni ortaya çıkan bir aşk mektubunun yer aldığı *Soğuk Bir Mevsimin Eşiğinde* bölümünü Makbule Aras yazdı ve Farsçadan çevirdi.

  Dilek Çağlayan’ın Selim İleri söyleşisiyle, Seza Yılancıoğlu ve Denis Guillaume’un Nedim Gürsel yazılarıyla bu iki yazarın edebiyatımızdaki 50. yıllarının kutlandığı dergide Cevdet Bey ve Oğulları üstüne İshak Reyna ile Ülkü Tamer’in yazıları; Tansu Açık’ın Alain Mascarou’yla yaptığı Bilge Karasu üstüne söyleşi; Tamer Erdoğan’ın keşfettiği Oktay Rifat şiiri *Lambo kendini neden astı?* bu sayının öne çıkan diğer sayfaları.

  Demir Özlü, Cengiz Öndersever, İlhan Durusel, Nuray Tekin, Zehra Tırıl, Ayten Kaya Görgün, Esra Erdoğan öyküleri; Hüseyin Ferhad, küçük İskender, Ömer Erdem, Melih Elhan, Mehmet S. Fidancı, Levent Karataş, Ömer Şişman, Senem Gökel, Sinan Ulakçı şiirleri; Serdar Rifat, Orhan Kâhyaoğlu, Bâki Ayhan T., Mustafa Ruhi Şirin, Alper Beşe, Mukadder Özgeç, İlyaz Bingül, Ali Özgür Özkarcı, Neşe Aksakal, Henri Lemaître, Henri Mitterand, Seval Şahin, Özcan Temel yazılarıyla Kitap-lık’talar.

  Kitap-lık her mevsim iyi edebiyatın izinde.

Kitap-lık Sayı: 189 İki Aylık Edebiyat Dergisi Ocak - Şubat 2017 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.