sadsad x
asdasd

Kitap-lık Sayı: 180 Aylık Edebiyat Dergisi

Yapı Kredi Yayınları - Dergi

Kolektif

11,88 TL
8,20 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
3,68 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kitap-lık Sayı: 180 Aylık Edebiyat Dergisi Hakkında Bilgiler
Türü: Periyodik Edebiyat Kitapları
Sayfa Sayısı: 170
ISBN: 3990000028128
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kitap-lık Sayı: 180 Aylık Edebiyat Dergisi Kısa Özet

  Haldun Taner ve Barış Bıçakçı

  Yapı Kredi Yayınları’nın iki aylık edebiyat dergisi Kitap-lık’ın yaz sayısında Haldun Taner ve Barış Bıçakçı öne çıkıyor. Haldun Taner Öykü Ödüllü yazarlar Behçet Çelik, Murat Gülsoy, Kerem Işık yüzüncü yaşında Taner’i değerlendirirlerken Neslihan Önderoğlu yazarı Ayışığında *Çalışkur* öyküsüne yazdığı bir nazire ile anıyor. İkinci dosyada ise bugünün önde gelen yazarlarından Barış Bıçakçı edebiyatını Jale Özata Dirlikyapan, Tülin Er, Kaya Tokmakçıoğlu, Murat Gülsoy, Kerem Işık, Pelin Buzluk, Şenay Eroğlu Aksoy, Kadir Yüksel, Murat Taş, Giray Kemer yazı ve görüşleriyle değerlendiriyorlar.

  Mehmet Can Doğan Güzel Sayfa’sında Tanpınar’ın yayımlanmış ilk yazısını gün ışığına çıkararak Tanpınar bibliyografyasına önemli bir katkı yapıyor. Handan İnci, Cumhuriyet döneminde verilen ilk devlet ödülü *CHP Roman Mükafatı*nı alan Sinekli Bakkal’ı gündeme taşıyor. Selçuk Orhan ile Mehmet Erte ise yazınımızdaki yeni yönelimlerin eleştirisini yapıyorlar.

  Mehmet Rifat, Gürsel Korat, Fatih Altuğ, Özge Öztekin, Saba Öymen, Öncel Naldemirci yazıları; Adnan Özyalçıner, Alim Kahraman, Ferhat Özkan, Fahri Güllüoğlu öyküleri; Oğuz Demiralp’in çevirisiyle Octavio Paz şiirleri ve Baki Ayhan T., İlhan Durusel, Kerem Işık söyleşileri ile Kitap-lık yaz kış iyi edebiyatın izinde.

Kitap-lık Sayı: 180 Aylık Edebiyat Dergisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.