sadsad x
asdasd
10,19 TL
6,11 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
4,08 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kişisel Kariyer Planlaması Hakkında Bilgiler
Türü: Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Kit
Sayfa Sayısı: 299
ISBN: 9789758515080
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Öner
Mehmet Öner
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kişisel Kariyer Planlaması Kısa Özet

  İş dünyasındaki gelişmelerle ilgilenenler ve geleceğini kurmak isteyenler her gün yeni kavramların ortaya atıldığını çok iyi bilirler.
  Bütün bu kavramlar, dünyada ve ülkemizde meydana gelen değişimin ve değişen ekonomik koşulların sonucu. Dünyada değişen ekonomik yapı ile birlikte şirketlerde meydana gelen değişimin, iş hayatına hazırlanan gençlik ve iş hayatının içinde olan insanlar için değişik anlamlar ifade edecek:
  Zaten varolan gelecek endişelerinize yeni endişeler eklenecek.
  Kariyer çizginizin her an yön değiştirmesi ihtimalinin sürekli varolması nedeniyle, her an yeni bir kariyere başlama hazırlığı içinde olmanız gerekiyor.
  Şirketinizin kapanması, bir başka şirketle birleşmesi veya sektör değiştirmesi nedeniyle işinizi kaybetme olasılığınız her an varolacak.
  İş değiştirme olasılığınız sürekli varolacak.
  Süreklilik gösteren ve iş güvencesi olan işler gittikçe azalacak bir işe girip oradan emekli olamayacaksınız.
  Çalıştığınız şirkette sürekli çalışmayı bir yana bırakın, şirketinizin aynı işi yaparak varlığını sürdürmesi bile kesinlikle olanak dışı olacak.

  O halde geleceğe hazırlananlar, kariyerinde gelişmek isteyenler ne yapacak? Bu kitap, öğrencilik yıllarınızda kendinizi tanımaktan başlayarak, iş arama dönemlerindeki stratejileri, iş görüşmelerindeki stratejilerinizi, bulduğunuz işte başarıyı yakalamak için yapmanız gerekenleri, kariyerinizin ilerlemiş aşamalarında kendinizi nasıl değerlendireceğinizi ve başarıyı yakalamadığınıza inansanız bile nasıl elde edebileceğinizi anlatıyor. Yapacağınız kişisel kariyer planlamasını, "PANO Stratejisi" adını verdiğim ve birbirini izleyen adımlardan oluşan bir planlama ile yapabilirsiniz. PANO Stratejisinin açınımı "Pozitifi Artırma Negatife Odaklanma Stratejisi"dir. Bu stratejiyi öğrenerek, kariyerinizdeki aşamaya uygun adımlardan başlayarak uygulayabilirsiniz.

   

Kişisel Kariyer Planlaması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.