sadsad x
asdasd

Kimya Hatun (Kokulu Kitap)

Sonsuz Kitap Yayınları
9,17 TL
5,87 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
3,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kimya Hatun (Kokulu Kitap) Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 359
ISBN: 9786053848295
Kapak: Ciltsiz
Saide Kuds
Saide Kuds
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kimya Hatun (Kokulu Kitap) Kısa Özet

  Kocasının ölümünden sonra Mevlana Celaleddin-i Rumi ile evlenen Kerra Hatun, yeni kocasının haremine yerleşir. Tabii sevgili kızı Kimya da onunladır. Kimya Hatun içine düştüğü bu yeni dünyada bir yandan kendini bulmaya çalışırken, diğer yandan da Mevlana'nın özel yaşamına şaşkınlıkla şahit olmaktadır...

  İrfan ve tasavvuf dünyasının iki dev ismi, Mevlana ve Şems'in yaşamına dair birçok bilinmeyenin açığa çıkmasına yardımcı olacağını umduğumuz bu romanın asıl kahramanları, herhalde kadın oldukları için tarih tarafından bir kenara itilmişlerdi. Yazar Saide Kuds, eski yazılar ve Şems ile Mevlana'nın karşılaşma kayıtlarını derinlemesine inceledikten sonra hayatı bu her iki adama da bağlı olarak geçen genç bir kadının hikayesinin unutulduğunu fark etti. ve biyografik bir roman dili ile anlattığı Kimya Hatun'un yaşamını tozlu sayfaların arasından çekip gün ışığına çıkardı.

  "Kimya Hatun" Saide Kuds'un ilk romanıdır. Yazar, yayınlandığı tarihte İran'da büyük ilgi gören ve uzun süre en çok satan listesinde bulunan bu ilk romanıyya, İran'ın en prestijli ödüllerinden olan 2006 Parvin Etesami Edebiyat Ödülü'nü almıştır.

  "Kitabınıza bayıldım. Tebrikler. Okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. Kitaptaki tasvirler ve sahneler hayret verici derecede gerçekçi ve içten. Hikaye beni içine çekti ve Kimya'nın hayatını adım adım kendim yaşamış gibi hissettim..."

  - Farnaz Fasihi, Wall Street Journal

Kimya Hatun (Kokulu Kitap) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.