sadsad x
asdasd
12,96 TL
8,94 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
4,02 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kimya 2 Konu Anlatımlı Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 202
ISBN: 9789756146057
Kapak: Ciltsiz
Ramazan Karakale
Ramazan Karakale
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kimya 2 Konu Anlatımlı Kısa Özet

  2006 Müfredatını Kapsar
  Kitabımız sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, kimya öğrenmek ve öğretmek isteyen kimya severler için hazırlanmıştır.
  Bu kitabımız, Kimyasal Tepkimelerde Enerji konusu ile başlıyor; Elektrokimya ile sonlanıyor. Bunu belirtmemizin nedeni, son zamanlarda üniversiteye giriş sınavının kapsamının ve lise müfredatındaki değişmelerin ışığında okuru doğru yola yönlendirmektir.
  Yıllar önce bu kitabın ilk versiyonunu yazdığımda bir yetkiliden *Her şeyi anlatmışsınız. Bu doğru değil. Bazı şeyleri öğrenci araştırıp bulmalı* eleştirisini almıştım. Anlayacağınız fazla bilgi göz çıkarırdı! Ben bu kitapta da temel kavram ve soruların üzerine gittim. Kendi içinde yeterli olmasına çalıştım.
  Öte yandan kimya öğrencilerinde konu sıralamasının da çok önemli olduğunu deneylerimden biliyorum. Bir örnek vereyim. Yıllardır çözünürlük dengeleri konusu asit-bazlara verilmelidir. Böyle yapılırsa çözünürlüğe asit ya da bazlığın etkisi, hakkıyla anlatılabilir ve anlaşılabilir.
  Kalkınmış ülkeler kategorisine girebilmemiz için genel olarak eğitime, özel olarak fen bilimlerine önem verilmeli, bu doğrultudaki yatırımları arttırmalıyız. İyi yetişmiş insan gücüne, yaşam kalitesinin yükselmesine ancak bu yolla kavuşabileceğiz. 20. yy biliminin büyük öncülerinden Niels Bohr’un dediği gibi gelişmiş ülkeler bilime yatırım yapar anlayışı doğru değildir; bilime yatırım yapan ülkeler gelişmektedirler. Kitabım bu gerçeği görmede damla kadar bile olsa katkı yaparsa çok mutlu olacağım.
  Ramazan Karakale

Kimya 2 Konu Anlatımlı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.