97,00 TL
69,84 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
27,16 TL
Kimse Seni Anlamıyor! Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9789752753433
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Heidi Grant Halvorson
Heidi Grant Halvorson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kimse Seni Anlamıyor! Kısa Özet

  Kendinizi karşınızdakine anlatamadığınız zamanlar olur mu?

  Ya da sizi anlamadığını veya yanlış anladığını hissettiğiniz?

  Mutlaka olur, hem de sık sık... Ama bu konuda yalnız değilsiniz. Çoğumuz başkalarının bizi, kendimizi gördüğümüz gibi gördüğünü ve gerçek halimizle anladığını düşünürüz. Oysa bu, yanlıştır. Çeşitli önyargılar başkalarının hakkımızda karar vermesinde rol oynar, gerçeği karartır veya eğip büker, sonuçta ortaya çıkan algıyı şekillendirir. Çoğu zaman da bu algıda ciddi sorunlar vardır.

  Ancak çaresiz değiliz; bu önyargılarla veya yanlış algılarla başa çıkmak mümkün. Sosyal psikolog Heidi Grant Halvorson neden ve nasıl yanlış anlaşıldığımızı ilginç hayat hikâyelerinden örnekler vererek anlatırken, nasıl üstesinden gelineceğini de açık ve anlaşılır bir tarzda, eğlenceli ve keyifli bir dille paylaşıyor.

  Dışarıdan nasıl göründüğünüzü biliyor musunuz? Bence bir kere daha düşünün. Heidi Grant bilimsel yaklaşımlarla kişisel öyküleri dâhice bir şekilde harmanlayarak bizim kendimizi algılayış biçimimizle başkalarının bizi algılayışı arasındaki derin uçurumu gözler önüne seriyor. Elinizdeki çok zekice yazılmış muhteşem bir başvuru kitabı.

  - Daniel H. Pink, To Sell Is Human and Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us kitabının yazarı

  Bütün iyi niyetimize rağmen insanlar konusundaki algımız çölde görülen seraplara benzer. Bakış açımız, kendi ihtiyaçlarımız ve arzularımızla kirlenir. Bu kitap kendinizi ve başkalarını belki de ilk kez bu kadar gerçekçi görmenizi sağlayacak.

  - Scott Barry Kaufman, Bilim Direktörü, Imagination Institute, Positive Psychology Center, Pennsylvania Üniversitesi

 • 2. Hamur

Kimse Seni Anlamıyor! Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.