Keşifleri ve Buluşlarıyla Dünyamızı Değiştiren Bilim İnsanları

Grifin Yayınları

Janice Van Cleave

149,00 TL
105,79 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
43,21 TL
Keşifleri ve Buluşlarıyla Dünyamızı Değiştiren Bilim İnsanları Hakkında Bilgiler
Türü: Bilimsel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786056238741
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Janice Van Cleave
Janice Van Cleave
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Keşifleri ve Buluşlarıyla Dünyamızı Değiştiren Bilim İnsanları Kısa Özet

  Keşifleri ve buluşlarıyla dünyamızı değiştiren bilim insanlarının kendi dünyalarını ve buluşlarını keşfediyoruz...

  Evet, onların çoğu zorlu bir hayat yaşayıp, yokluk ve sıkıntı içinde yaşama veda ettiler... Ama keşifleri ve buluşlarıyla hep aramızdaydılar ve olmaya da devam edecekler...

  Okuyacağınız kitap Arşimet`ten Einstein`a, Galilei`den Maria Mitchell`e, Newton`dan Marie Curie`e varıncaya değin, dünyanın çeşitli coğrafyalarından ve çağlarından bilim insanlarıyla buluşturuyor sizi. Onların hakkındaki ilginç gerçekleri öğrenmekle kalmayıp, bilim insanının çalışmalarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir keşif deneyi yapma olanağı da sağlıyor.

  İki bölümden oluşan kitapta, önce biyografilerinden kesitler sunulan bilim insanlarının uğraştıkları bilim dalları tanıtılıyor. İkinci bölümde ise soyadı sırasına göre tek tek bilim insanları anlatılıyor. Bazılarınızın ilk kez karşılaşacağı bilimsel terimler kolay anlaşılır, basit bir dille açıklanıyor. Öğrendiğiniz kavramları pek çok benzeri duruma uygulayabileceksiniz.

  Eğlenceli bilgiler ve deneyler içeren bu kitap sizi, araştırma ve keşif yoluyla öğrenmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Yazar Janice Van Cleave, şimdilerde zamanını yazarak ve bilimsel çalışmalara destek vererek geçiren emekli bir fen öğretmenidir. Dünyanın değişik yerlerinde üç milyondan fazla satmış, kırkın üzerinde kitap yazmıştır.

 • 1. Hamur

Keşifleri ve Buluşlarıyla Dünyamızı Değiştiren Bilim İnsanları Hakkında Yorumlar