sadsad x
asdasd
Kendim Olabilmek Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 389
ISBN: 9786058518704
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Vural
Ahmet Vural
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kendim Olabilmek Kısa Özet

  Babam, köyde yakın mesafedeki yerlere giderken atının eğerine yerleştirdiği heybenin bir gözüne beni öteki gözünede kardeşim Yolat`ı oturtarak bizimle yolculuk yapmayı severdi. Heybenin içinde karıncalanan ve uyuşan ayaklarımız attan indirildiğimiz zaman bir süre için de olsa tutmaz olurdu.Buna rağmen bu yolculuklara bayılır babamızın bizi götürmesi için can atardık.

  Muyo Aga; "MHP İlçe Başkanlığı`nı sana devrediyorum partinin bu mührü masası Gökçeayvalı`nın kahvesinde defterleri ders çalışırken karalama yapsın diye oğlum Uğur`a verdim, sandalyeleri odunsuz kalınca evde yaktık parti tabelasını da sinemacı Deli Baki`ye saatım" diyerek parti mührünü bana teslim etti.

  Kurultay sonunda birden silah sesleri duyuldu... Eskişehir`e dönerken çol üzgündüm, kaderimi bağladığım, Türkiye`yi süper güç yapacak dünya Türklüğünün `Dilde, fikirde ve işte birliğini` sağlayacak olan partim MHP `ne olmuştu?

  "Suçluyuz kazıyınız, altından insan çıkar"deyimi, her insanın savunulacak bir tarafı olduğunun veciz ifadesidir. Öyleyse herkesin savunulacak bir tarafı ve avukat tutma hakkı vardır.

  Din ve ahlak kuralları inançları ifade ettiği için üzerinde tartışma dahi yapılamayan durağan ve tutucu kurallardır. Bu nedenle gelişim ve değişime ayak uydurmazlar. Toplumun önünü açarak gelişim ve değişimi sağlayan kurallar hukuk kurallarıdır. İşte bu nedenle din ve devlet işlerini birbirinden ayıran laiklik ilkesi çok ama çok önemlidir.

  Singapurlu tüccar ; "Ne Türk`ü isimleriniz Ahmet, Selahattin, Şahabettin hepinizin Arap olduğu isimlerinizden belli" dedi. Bu sözleri duyunca sarsıldım; kimliğim Türk`tü ama ismim kimliğimi ifade etmiyordu.

  "Önce Türk müsün, yoksa Müslüman mı?" sorusu, maksatlı ve kötü niyetli olduğu kadar kadar, riya dolu bir sorudur. Dünyanın hiçbir yerinde bir İngiliz`e, "Önce İngiliz misin yoksa Hıristiyan mısın; bir Yahudi`ye; önce Yahudi misin yoksa Musevi misin?" diye sorulmaz. Böyle abes bir soru karşısında, kendilerini hakarete uğramış gibi kabul ederek; "Ne demek istiyorsun; biri dinim, öteki milliyetim; biri ruhum, öteki bedenim, bunlar birbirinin karşıtı değil ki, neden birinin ötekine önceliği olsun?" diye çok sert tepki gösterirler. Maalesef son yıllarda bu kabil sorular ülkemiz insanına her yerde sorularak, insanlarımızın kafası bilinçli bir şekilde karıştırılmaya, ruhumuz ile bedenimiz birbirinden koparılmaya yani Türklük öldürülmeye çalışılmaktadır.

Kendim Olabilmek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.