sadsad x
asdasd
12,50 TL
11,13 TL
%11 indirim
Kazancınız
:
1,38 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Keman Metodu Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 42
ISBN: 9786055335106
Kapak: Ciltsiz
Yiğitcan Kesendere
Yiğitcan Kesendere
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Keman Metodu Kısa Özet

  Keman çalmak, yıllarca ailenizde, yakın çevrenizde, radyoda, televizyonda, restoranlarda vb. yerlerde keman çalanları gördüğünüz ve dinlediğinizde içinizde hep bir ukte olarak mı kaldı?

  Eğer keman çalmayı en kısa zamanda ve en doğru şekilde öğrenmek istiyorsanız kesinlikle dedikodulara, efsanelere inanmayın. Bir ayda 100 şarkı , 3 ayda öğrenme garantili gibi vaatler veren,kalabalık sınıflarda ders veren kişiler ve kurumlara güvenmeyiniz. Keman, gitar ve piyano gibi perdeli müzik aletlerine göre daha hassas bir enstrüman olduğundan yanlışlarınızın anında düzeltilmesi gerekir. Sıfır bilgi, yanlış teknik ile edinilen alışkanlıklardan çok daha iyidir.
  Alanında uzman bir öğretmen eşliğinde bu kitap ile her gün en az 10 dakika çalıştığınız takdirde kendinizdeki ilerlemeyi sizde fark edeceksiniz.

  Bu metot konservatuardaki müzik derslerinin ve eğitim fakültesi pedagojik formasyon (öğretmenlik) derslerinde edinilen bilgi ve deneyimler sonucunda hazırlanmıştır.

  Bu metot öncelikli olarak hobi amaçlı, evde veya her hangi bir yerde eşinize dostunuza en güzel tınılar ve melodiler ile keman çalmayı öğretmeyi amaçlar. Bu metot ile nota okumayı, ritimleri, bilmediğiniz parçaların notalarını görür görmez çalmayı, duyduğunuz bir parçayı çalmayı, kendi bestelerinizi yapmayı, nota yazımını en doğru şekilde öğretmeyi amaçlar.
  Enstrüman öğrenmek yaş ile ilgili değil istek ile doğru orantılıdır. 4 yaşından 70 yaşına kadar ki bütün öğrencilerimde uyguladığım bu kitaptaki teknikler ile gözle görülür, kulak ile duyulur en yüksek performansı sağladıklarını gözlemledim. Bu metodu hazırlamamda bana yardımcı olan çok değerli Forte Müzik Dershanesinden; Mehmet Doğancı, Zülfiye Savcı - Uludağ Üniversitesinden; Yrd. Doç. Aydın Atalay, Doç. Sezen Özeke, Yrd. Doç. Dr. R. Erol Demirbatır, Erdem Gedikli ve beni küçüklüğümden beri yetiştiren Beyazıt Akhundov'a, Bodur Ağaç Grubuna, Bursa Can Müzik Mağazalarına, Sevgili Dostum Tamer Tarhan'a, Sevgili kardeşim Semina Kesendere'ye, aileme ve benden desteklerini esirgemeyip burada adı geçmeyen herkese çok teşekkür ederim.

Keman Metodu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.