sadsad x
asdasd

Keman Eserlerinde Temel Yapıların Yayın Kullanımına Yansımaları ve Keman Eğitimi Açısından İncelenmesi

Gece Kitaplığı

Uğur Alpagut

20,22 TL
15,17 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,05 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Keman Eserlerinde Temel Yapıların Yayın Kullanımına Yansımaları ve Keman Eğitimi Açısından İncelenmesi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapla
Sayfa Sayısı: 95
ISBN: 9786059867702
Kapak: Ciltsiz
Uğur Alpagut
Uğur Alpagut
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Keman Eserlerinde Temel Yapıların Yayın Kullanımına Yansımaları ve Keman Eğitimi Açısından İncelenmesi Kısa Özet

  Türkiye`de Lisansüstü "tez" çalışmalarının kitaplaştırılması ve bu yolla geniş çevrelerin ilgisine sunulması önemli bir gereksinim göstermektedir. Titizlikle gerçekleştirilen araştırmalar ve onların yayımlanması sayesinde, alana dönük bireylerin mesleki gelişimine ya da genel anlamda okurların kişisel gelişimine olumlu katkılar sağlanması, bu çalışmaların daha da çok yerini bulmasını sağlayacaktır.

  Keman öğretiminde yayın kullanımı can alıcı bir yer ve öneme sahiptir. Yayın kullanılmasında önemli etkileri olan yayın yönü, uzunluğu, hızı ve basıncı ile ilgili temel davranışlar, keman ve yayın kullanılması için yapılan araştırmaların kapsamında yer alır.

  Keman eserlerinin yapısında tarihsel gelişim içerisinde değişik biçimlerde algılanan gerilim ve çözülüm ilişkileri, yayın kullanımında yön, uzunluk, hız ve basınç ile ilgili temel davranışları etkiler.

  Bu yaklaşıma göre keman eserlerindeki metrik, ritmik, armonik ve dinamik yapılanmaların gerilim-çözülüm açısından birbirleriyle ilişkilerinin ezgisel çizgiler aracılığı ile yayın kullanımına yansımaları önem kazanmaktadır. Buna bağlı olarak yayın kullanılışına ilişkin temel davranışların, eserin yapısal özelliklerine dayalı olarak belirlenmesinin, keman eğitimi açısından önemli sonuçlar vereceği umulmakta ve bu ilişkilerin araştırılması gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

  Keman eğitimi ile ilgili olan keman öğrencileri, keman öğretmenleri ve keman seslendiricileri için yayın kullanımında gerekli olan söz konusu temel davranışların eserin yapısı içerisinde anlaşılarak uygulanmasına bilimsel katkı sağlayacak olan araştırma, keman eserlerinin yorumculuk açısından bu yaklaşımla betimlenmesine olanak sağlaması nedeniyle önem taşımaktadır.

Keman Eserlerinde Temel Yapıların Yayın Kullanımına Yansımaları ve Keman Eğitimi Açısından İncelenmesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.