Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Kelimeler Yetmez

4,00 TL
3,28 TL

Nobel Edebiyat Ödülü adayı Zhang Jie`nin, Çin Halk Cumhuriyeti çağdaş edebiyatında en çok ödül alan romanı.

"Yirminci yüzyıl Çininin trajik destanını anlatmak için yeteri kadar sözcük yok. Buna rağmen, güçlü bir toplumsal bilince sahip bir sanatçı olarak, kendimi, bunu denemeye mecbur hissettim." - -Zhang Jie

"Bugünkü Çin`in ne olduğunu anlamak için buradan, bu kitaptan başlamalı. Kelimeler Yetmez, birbiriyle karşılaşan ve sonra tekrar karşılaşan insanların hayatlarını anlatıyor; çocuklar, anneler, gelinler, sevgililer... Ülke yüz yıl boyunca, devamlılık sorununu çözemeden, Orta Çağ`dan bilimkurguya geçti. Kelimeler Yetmez, unutulmaz kahramanlarıyla, harika bir roman; bir polisiye gibi sürükleyici, bir şiir gibi tutkulu ve hafif bir roman; anlattığı ülke kadar büyük, çalkantılı, hırslı, acı dolu, hem yürekten hem kafadan yakalayan bir eser. Çin`in kalemi ve vicdanı en kuvvetli yazarı Zhang Jie`den"
-Francesco Sisci-, Pekin Basın Muhabiri

Zhang Jie hakkında - 1937`e Pekin`de doğan,1960`da ekonomi eğitimini tamamlayan Zhang Jie, gençliğinde 1969`daki mecburi sürgüne kadar Kültür Devrimi`nin tam ortasındaki idari alanda çalıştı. 1972`de halen yaşamakta olduğu Pekin`e geri döndü. American Academy and Institute of Arts and Letters`in onursal üyesidir ve 1989`da Uluslararası Malaparte Ödülü`nü kazanmıştır. Yazarın Kelimeler Yetmez adlı romanı, birçok ödüle layık görüldü ve Çin Halk Cumhuriyeti tarihinde güncel edebiyatın en çok ödül alan eseri oldu.