sadsad x
asdasd

Kelimatik Sınav Sözlüğü İngilizce - Türkçe

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık

Gürcan Günay

15,00 TL
9,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
5,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kelimatik Sınav Sözlüğü İngilizce - Türkçe Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 592
ISBN: 9786055529185
Kapak: Ciltsiz
Gürcan Günay
Gürcan Günay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kelimatik Sınav Sözlüğü İngilizce - Türkçe Kısa Özet

  Kelimatik Sınav Sözlüğü - İngilizce - Türkçe - KPDS, ÜDS, YDS, TUS, KPSS, TOEFL, TOEİC, İELTS, SAT, GMAT, MCAT, PROFİCİENCY, TSK Genel Dil

  Yabancı dil öğreniminde son birkaç yıla kadar genellikle dilbilgisine daha fazla önem ve ağırlık verildiği görülmüştür. Ancak bu konuda büyük bir yanılgıya düşüldüğü fark edilmiş ve bu hatadan vazgeçilmiş, dil öğreniminde sözcük ediniminin ağırlıklı olduğu daha yeni yöntemler kullanılmaya başlanmıştır.
  Dilbilgisi bir dilin temelidir. Bir-iki aylık sıkı bir çalışmayla dilbilgisi sorununu halletmek mümkündür.

  Böyle bir çalışmayla üzerine kuracağınız binanın temelini atabilirsiniz. Ancak temel ne kadar sağlam olursa olsun, bu temelin üzerine çıkacağınız her kat için ekstra malzemeye ihtiyacınız vardır. Bu malzeme bina yapımında beton ve tuğla iken, dil öğreniminde sözcüktür. Ne kadar çok sözcük bilirseniz, o kadar çok kat çıkabilirsiniz. Bu nedenle bir dili ne kadar iyi bildiğiniz, o dilde ne kadar çok sözcük bildiğiniz ve o sözcüklerin ne kadarını etkin olarak kullandığınızla doğru orantılıdır.

  Sözcük edinimi uzun soluklu bir süreçtir ve kişiye özgü farklı yöntemlerle sağlanır. Her bireyin sözcük öğrenme yöntem ve modeli kişiye göre farklılık gösterir. Ama ne şekilde olursa olsun, kişi bir dili daha etkin kullanabilmek için dilbilgisinin yanı sıra olabildiğince fazla sayıda sözcüğe ihtiyaç duyar.

  Her türlü yabancı dil sınavında karşılaşılan soru türlerinden biri sözcük sorularıdır. Sözcük soruları çoğu aday için ciddi bir sorun oluşturabilmektedir. Sözcük sorularının daha kolay çözülebilmesi için çeşitli yöntem ve stratejilerden yararlanılabilir. Kelimatik Sınav Sözlüğü örnek soru çözümleriyle bu yöntem ve stratejileri sizlere sunmaktadır.

  Kelimatik Sınav Sözlüğü her türlü İngilizce sınavına hazırlanan adayların çalışmalarına kolaylık sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Sözlükte sözcük türleri kendi içinde sınıflanmış özel bölümler halinde sunulmuştur. Böylece, isim türü bir sözcüğün sorulduğu bir soruda, yalnızca isimlerden oluşan sözlük bölümüne başvuracaksınız. Ya da deyimsel fiil sorgulanıyorsa, Phrasal Verbs bölümünde aradığınız hemen her deyimsel fiili bulabileceksiniz.

  Çoğu kaynakta bir arada bulamayacağınız edat öbeklerini, bağlaçları, edatları, ön ve son ekleri ayrıbölümlerde anlamları ve örnekleriyle birlikte bu sözlükte bulabileceksiniz. Sözlüğün mini ebatta olması, cepte ve çantada kolayca taşınabilmesine imkân verecek ve her ortamda sözlüğü yanınızda bulundurabileceksiniz.

  Kelimatik Sınav Sözlüğü`nün yaşamınız boyunca gireceğiniz İngilizce dil sınavlarındaki başarınıza büyük katkılar sağlamasını diliyorum.
  -Gürcan Günay-

Kelimatik Sınav Sözlüğü İngilizce - Türkçe Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.