60,00 TL
45,60 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
14,40 TL
Kebikeç Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 340
ISBN: 9786054239559
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Adem Kocatürk
Adem Kocatürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kebikeç Kısa Özet

  Gönül yurdunda yolunu kaybedenlere meram anlatmak her babayiğidin kârı olmasa gerek. Bu gün görüyorum ki, benim sevgili kardeşim, bu kitabında kadim şiirimizin muhteşem bedii ummanını da arkasına alarak, deruni dünyanın kaybolmuş yollarına fener tutuyor. Yürek ve zihin gücüyle meramını takdire şâyan anlatıyor. Bunu fevkalade başardığını söylemeli ve mutlu olmalıyım. Çünkü o benim yıllardır sevgiyle haberleştiğim gönül dostlarımdan birisidir.
  Prof. Dr. Nurullah Genç

  Kebikeç’i, daha önce yazılmış ‘’Şehir Kitapları’’ndan farklı, üslup, tarz ve dil kullanımı ile son yıllarda yazılmış en etkileyici kitap olarak değerlendirdik. Bilen ve yaşayan bir insanın rahatlığı içinde, çoğumuza alelâde gelen oylumları basitliğe kaçmadan, seviye kaybetmeden anlatmak kolay değildir. Ama yazar bu işin üstesinden gelmiştir. Hâsılı, şehri ve Kocatürk’ü farklı boyutlarda tekrar keşfetmek çok keyifli geldi bize. Sizin de aynı tadı alacağınızı umarız
  Dr. Kamil Uğurlu

  Kimi kitaplar vardır iddialı olmaktan öte gidemez, içeriği sizi kelimeler iklimine çekmez, orada kala kalırsınız. Kimi kitaplar vardır okudukça deruni bir çekim alanında kalır, aklın kıyısından aşkın çerağına kanatsız uçarsınız. İşte Kebikeç, hem ismi, hem de edebiyatımızda farklı tarzı ile, en mahir bir üslupla sizi mananın rengârenk diyarlarına seyr-i devran ettiren muhteşem bir eser. Doğunun sekizinci oğlu, yedi güzel adam kokulu Kocatürk’ü tebrik ediyorum.
  Sinan Yağmur

 • 2. Hamur

Kebikeç Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.