sadsad x
asdasd

Kazım Karabekir Seti 2 Kitap Takım - Çanta Hediyeli

Ketebe Yayınları

Mustafa Armağan

57,00 TL
37,05 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
19,95 TL
Kazım Karabekir Seti 2 Kitap Takım - Çanta Hediyeli Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9772149462322
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Mustafa Armağan
Mustafa Armağan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kazım Karabekir Seti 2 Kitap Takım - Çanta Hediyeli Kısa Özet

  Kazım Karabekir`in Gözüyle Yakın Tarihimiz-1

  19 Nisan 1919`da Trabzon`a çıktım...
  Kazım Karabekir Paşa İstiklal Savaşı`nın bugüne kadar göz ardı edilen, gösterilmeyen, yazılmayan taraflarını inceliyor. Tarihe yeni bir gözle bakmak isteyenler için muhteşem bir araştırma...

  Karabekir Paşa`nın askeri ve siyasi hayatında haksızlıklara uğraması yetmiyormuş gibi, tarih kitaplarından da emekleri silinmişti. Doğu Cephesi`nde zafer üstüne zafer kazanarak makûs talihimizi yenen Paşa, Sevr`i yırtan ilk antlaşmanın altına imza atmıştı. Savaş sonunda adına Şark Arslanı diye posterler basılıyor, özellikle Doğu`da savaşın gerçek kahramanı sayılıyor, adı efsaneleşiyordu.

  Ne olduysa savaş sonunda oldu ve Karabekir önce ordudan uzaklaştırıldı, derken Meclis`te mücadele ederken görüldü, sonra partisi kapatıldı ve ertesi yıl İstiklal Mahkemesi`nde idamla yargılandı. Gözetim altında tam 13 yılını geçirdi. İstiklal Savaşı`nı birlikte başlattığı ve en zayıf anında Emrinizdeyim Paşam diye desteklediği Mustafa Kemal Paşa ve çevresine eserleriyle muhalefet etti.

  Mustafa Armağan, Karabekir`in 1918-1922 dönemini kendi ağzından aktarıyor. Yıllardır susturulmuş olan Paşa`yı konuşturuyor. Onun gözüyle tarihimizi sarsan 4 yılın hikâyesini yazıyor.

  Kızıl Pençe

  Kızıl Pençe yakın tarihimizin kırılma dönemi olan 1922-1933 yıllarında yaşananları `Kral Çıplak` sözüyle anlatılabilecek bir yalınlıkta ortaya koymayı başarıyor. Kazım Karabekir`in yazdıkları, resmi tarihin şekerlemelerine fazla alıştırılan okuru şoke ederken, aynı zamanda Ulrich Beck`in düşmansız demokrasi dediği bir akımın tarihimizdeki öncülüğünü yapıyor. Eser boyunca İstiklal Savaşı yıllarındaki Mustafa Kemal Paşa`ya duyduğu saygıyı sık sık vurgulayan Karabekir Paşa, onun `asalaklar` dediği türedi bir grup tarafından kuşatıldığını ve en büyük hatasının bu gruba dayanarak iktidar sürme karşılığında milletten ve özgürlük mücadelesinden kopmak olduğunu cesaretle ileri sürüyor.

  Kızıl Pençe adını verdiği bu gizli ve eli silahlı örgütün 1 numarası kimdi? Kimleri kullanırdı? Asker içinde uzantıları var mıydı? Adam vurmaktan kitap yakmaya, insanları ve ailelerini takip ve taciz etmeye kadar çeşitli kademelerde gerçekleşen ve resmi devletin yanı başına konumlanan bu paralel gizli devletin ipuçlarını Kazım Karabekir`in emsalsiz analizlerinden öğreneceksiniz. Mustafa Armağan Kızıl Pençe`de Kazım Karabekir Paşa`nın yazmış olduğu 3 bağımsız metinden yeni bir metin kuruyor. Paşa`nın söylediklerini netleştiriyor, mesajını anlaşılır kılıyor.


  Çanta rengi kırmızı veya beyaz olarak gönderilebilir.

 • 2. Hamur

Kazım Karabekir Seti 2 Kitap Takım - Çanta Hediyeli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.