sadsad x
asdasd
31,48 TL
18,89 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
12,59 TL
Katıksız Mutluluk Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 873
ISBN: 9789944887038
Kapak: Ciltsiz
Katherine Mansfield
Katherine Mansfield
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Katıksız Mutluluk Kısa Özet

  Yeni Zelanda’da doğan Katherine Mansfield yazar olmak için 19 yaşında İngiltere’ye yerleşti. Gündelik olayların içinden duygu dünyasına yönelen, ruhsal çatışmaların üstüne eğilen derin bir gözlem gücü ve şiirsel ögelerle süslenmiş diliyle kısa öykünün edebi bir tür olmasına önemli katkısı oldu.

  1911’de yayımlanan Alman Pansiyonu yazarın düş kırıklıklarını ve karamsarlığını yansıtır. 1920’de yayımlanan Katıksız Mutluluk ile ünü daha da yaygınlaşan yazarın, 1922’de yayımlanan Bahçede Eğlence adlı kitabında ustalığının doruk notası sergilenir. Yayımlanmamış öyküleri ölümünden sonra Kumru Yuvası, Çocuksu Bir Şey adlı kitaplarda toplanmıştır.

  Oya Olgaç: Southampton Üniversitesi`nde dil eğitimi gördü. Boğaziçi Üniversitesi`nde dilbilim alanında lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Darrüşafaka ve Çarşamba liselerinde İngilizce öğretmenliği, İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Okulu`nda İngilizce okutmanlığı yaptı. Eserlerini çevirdiği yazarlar arasında Virginia Woolf, Ford Madox Ford, John dos Passos, Pauline Melville ve Peter Ackroyf bulunmaktadır.

  Oya Dalgıç 2004`te Virginia Woolf`un The Years romanının çevirisiyle Dünya Çeviri Ödülü`nü aldı.

Katıksız Mutluluk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.