Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Kara Leopar Kızıl Kurt

150,00 TL
102,00 TL

Kara Leopar’ı takip et, seni kendine götürecek.


Avcılık becerileriyle ünlü bir İzci vardır. “Sağlam burnu var,” derler onun için. Bu İzci sadece tek başına çalışma kuralı koymuştur kendine, ancak üç yıl önce ortadan kaybolan bir oğlan çocuğunun bulunması için bu prensibini bir kenara bırakır ve başka bir arama ekibiyle birlikte yola düşer. Fakat grubun işleyişi biraz sıkıntılıdır ve aralarında, Leopar adıyla bilinen ve biçim değiştirebilen insan-hayvan gibi alışılmadık yaratıklar da vardır.


İzci bir antik kentten diğerine, balta girmemiş ormanlardan derin nehirlere kadar oğlanın kokusunun izini sürerken grup bir yandan da onları yok etmek isteyen korkunç yaratıklarla mücadele etmeye başlar. Ayakta kalma savaşı veren İzci’nin zihni cevap bulması güç sorularla doludur. Gerçekte kimdir bu aradıkları çocuk? Bunca yıl nereye kaybolmuştur? Neden bir sürü insan İzci’nin onu bulmasının önüne geçmek istemektedir? Ve belki de en önemlisi, yalan söyleyen kimdir, doğru söyleyen kim?


Marlon James, Afrika tarihi ve mitolojisi ile kendi zengin hayal gücünden beslenerek daha önce okumadığınız türde bir romana imza atmış. Yazın kategorilerine meydan okuyan ve unutulmaz karakterlerle dolu olan Kara Leopar Kızıl Kurt hem hakikatin temelini ve iktidarın sınırlarını sorgulayan hem de bunları anlamaya neden ihtiyaç duyduğumuzu anlatan şaşırtıcı ve güçlü bir eser.


TIME dergisi, Tüm Zamanların En İyi 100 Fantastik Romanı’ndan biri

L.A. Times Ray Bradbury Ödülü kazananı

National Book Award 2019 finalisti

The Wall Street Journal, NPR, GQ, Vogue ve The Washington Post’a göre 2019’un En İyi Romanı


(Yetişkin okurlar içindir.)