sadsad x
asdasd

Kaplumbağa ile Tavşan’ın Aşkı

İlkim Ozan Yayınları
13,89 TL
11,11 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,78 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kaplumbağa ile Tavşan’ın Aşkı Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 350350
ISBN: 9796058428768
Mine Karayılmaz
Mine Karayılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kaplumbağa ile Tavşan’ın Aşkı Kısa Özet

  Tavşan Mimi ile Kaplumbağa Tintin arasında tesadüfen başlayıp, aralarındaki farklılıklara karşın süren bir sıcaklık, masalı okumaya başladığınızda hissediliyor. Yazar, kadın-erkek ilişkilerinde; kişilik, yaşam biçimi, kültür özellikleri gibi farkların, kadın ve erkeğin birlikte yaşamalarını olanaksız kıldığını, Mimi ve Tintin üzerinden çocuk okuyucuya aktarıyor. Böylelikle *bir arada yürümekte çok zorlanan* Mimi ve Tintin, birlikte yürüyemeyeceklerini fark edip başka yerlerde yaşamaya karar veriyorlar.

  Aile kurulurken birçok yönden farklı eğitimler almış, başka kültürlerden gelmiş, hayattan beklentileri farklılaşan erişkin kadın ve erkeğin evliliği sırasında başına gelenler oldukça naif bir dille anlatılıyor. Kimsenin suçu olmadan, kimse yargılanmadan, biri diğerini incitmeden (incittiği anda bunu hissederek geride duran Mimi gibi)...Peri’nin bu mutlu ancak *farklı* çifte armağanını ta­nımlarken kullandığı sözcükler de anlamlı.

  *Hayatınız boyunca iyi ya da kötü, başınıza ne gelirse gelsin, onu hep sevecek ve koruyacaksınız, bu da sizin içinizdeki iyiliğin hep varolmasını sağlayacak.*

  Anne babası ayrılmaya karar vermiş her çocuğun dönem dönem kendini diğer çocuklardan değersiz, yalnız ve çaresiz hissettiğini hatta ayrılıkla ilgili suçluluk yaşadığını izleyen bir uzman olarak, bu masalın çocuğun duygularının anlaşılması, yalnız olmadığının hissettirilmesi adına yararlı olduğunu sevinerek gördüm.

  Çocukların anlayabileceği bir dille yazılmış, ebeveynlere bildiklerini yeniden anımsatan ve bu yolla hem anne babası ayrılan çocuğu hem bu ayrılık nedeniyle kendini kötü hissedenebeveynleri rahatlatan kısacık bir masal.

Kaplumbağa ile Tavşan’ın Aşkı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.